• 150 opasek trafi do seniorów 65+. Gwarantują one im opiekę na odległość.

  We wtorek w Centrum Seniora przy ul. Konopnickiej szefowa Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej wręczała opaski bezpieczeństwa.

  – Mieszkańcy Pabianic w wieku 65 lat i więcej potrzebujący wsparcia w miejscu zamieszkania, którzy mają problemy związane z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu w zakresie odpowiadającym ich potrzebom, otrzymali opaski, które gwarantują opiekę na odległość – mówi dyrektor Katarzyna Cegiełka.

  150 sztuk opasek zakupiło Miejskie Centrum Pomocy Społecznej w ramach programu Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2022 realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

  – Urządzenie „opaska bezpieczeństwa” wyposażone jest w czujnik zdjęcia opaski, wewnętrzny głośnik oraz mikrofon, które umożliwiają dwustronną komunikację głosową oraz kartę SIM – powiedziała dyrektor.

  Najważniejsze jednak jest to, że urządzenie podłączone jest do Centrum Operatora Pomocy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwia połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą, a w przypadku upadku osoby opaska sama daje sygnał do centrum pomocowego.

  – W centrum przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku pracują wykwalifikowani ratownicy medyczni gotowi nieść pomoc osobom potrzebującym nagłej pomocy – zapewnia Katarzyna Cegiełka.

  Program trwa do końca tego roku.

  foto: MCPS

  Udostępnij