• W czwartek, 28 lipca, w Dłutowie odbyła się debata społeczna skierowana do mieszkańców gminy. Ważnymi punktami rozmów z policjantami była kwestia odtwarzania lokalnych posterunków oraz nawiązanie współpracy z lokalną społecznością.

  W spotkaniu uczestniczył zastępca komendanta powiatowego policji mł. insp. Michał Kaliszewski, naczelnik wydziału prewencji kom. Szymon Kapuściak oraz jego zastępca mł. asp. Marcin Michalak, a także policyjny profilaktyk społeczny i dzielnicowi z posterunku w Hermanowie. Wśród zgromadzonych gości nie zabrakło również wójt Grażyny Maślanki-Olczyk.

  Poruszono temat pracy nowo otwartego posterunku w Hermanowie. Przypomniano, że w Domu Kultury przy Polnej 3 w Dłutowie funkcjonuje punkt przyjęć Interesantów, gdzie można zgłaszać wszelkie problemy oraz uzyskać niezbędne informacje – mówi sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy. – W trakcie spotkania omówiono bardzo ważne zagadnienie, jakim jest działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zaprezentowano także zalety aplikacji „Moja Komenda”. Uczestnicy debaty chętnie zadawali pytania związane z bieżącymi i codziennymi problemami gminy. Wspólnie wypracowano pewne rozwiązania, które z pewnością poprawią poziom bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Na koniec omówiono zagrożenia związane z przestępczością wobec osób starszych, zwłaszcza oszustwa metodą na „wnuczka”, „na policjanta”.

  Przybyłym mieszkańcom wręczono przygotowane materiały informacyjne. Debatę zakończyło wypełnienie przez uczestników spotkania anonimowych ankiet, które posłużą sformułowaniu dalszych wniosków i zebraniu opinii.

  foto: policja

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *