• W poniedziałek, 1 sierpnia, zmarł słynny „Wodzu”, czyli nauczyciel wychowania fizycznego z I Liceum Ogólnokształcącego Janusz Milczarek. Miał 56 lat. Pabianiczanin dał się poznać w środowisku nauczycielskim, sportowym i dziennikarskim.

  – Ze smutkiem informujemy o śmierci naszego Kolegi, wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego w I LO Janusza Milczarka. Pełen werwy i wigoru na boisku szkolnym – takim na pewno zapamięta Go młodzież. Żegnaj, „Wodzu” – przekazała 2 sierpnia szkoła.

  Był absolwentem (1988r.) Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (wydział zamiejscowy w Łodzi), następnie asystentem w Zakładzie Teorii Sportu. To wieloletni trener szermierki w klubie sportowym Zjednoczeni Pabianice. W latach 90. dziennikarz „Nowego Życia Pabianic” (redaktor naczelny tej gazety w roku 1997), który organizował plebiscyty na najlepszych sportowców Pabianic i słynne Bale Mistrzów Sportu. Tworzył też „Gazetę Powiatową”.

  Potem spełniał się w roli nauczyciela wychowania fizycznego w I LO im. Jędrzeja Śniadeckiego i w Szkole Podstawowej nr 5 w Pabianicach.

  Pogrzeb odbędzie się jutro (4 sierpnia). Msza żałobna odprawiona zostanie w kaplicy cmentarza komunalnego o godz. 11.00.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *