• W lipcu cofnięto 8 praw jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu lub środków podobnie działających. W ciągu dwóch miesięcy zatrzymano 11 uprawnień za przekroczenie w obszarze zabudowanym.

  W lipcu przyjęto do ewidencji starostwa 870 pojazdów, w tym 245 z zagranicy. Wyrejestrowanych zostało 550 pojazdów. Od początku roku w powiecie pabianickim przybyło 6.181 pojazdów.

  Tylko w lipcu usunięcie i przechowywanie pojazdów z dróg powiatu pabianickiego kosztowało powiat 5.278 zł, a w czerwcu 15.908 zł  – mówi starosta Krzysztof Habura.

  Cofnięto 8 uprawnień za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków podobnie działających. Za to przewinienie prawo jazdy w czerwcu straciło 13 osób.

  W ciągu dwóch miesięcy zatrzymano 11 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. To kara na trzy miesiące. 69.608 zł opłat naliczono od początku roku za brak terminowych zgłoszeń zbycia, nabycia i rejestracji pojazdu sprowadzonego z terytorium Unii Europejskiej. Tylko w lipcu wyniosły 10.174 zł.

  127 dłużników zalega z opłatami z tytułu usunięcia i przechowywania pojazdów. Wydział finansowy przeprowadza wobec nich działania windykacyjne.

  Udostępnij

  REKLAMA
  STAROSTWO
  REKLAMA
  NAJNOWSZE WYDANIE

  REKLAMA

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA