• News will be here
 • Trwa Wakacyjna Kropla Krwi 2022 zorganizowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

  Podobnie jak w latach poprzednich w poszczególnych tygodniach wakacji krew będzie można oddawać przede wszystkim na rzecz dzieci. W każdym tygodniu spośród osób oddających krew będzie losowana jedna, która otrzyma w podarunku ufundowany przez darczyńców breloczek z grupą krwi.

  W piątym tygodniu „Wakacyjnej Kropli Krwi” od 1 do 4 sierpnia krew oddawano dla noworodków, których życie jest zagrożone. Bezcenny lek oddały 73 osoby. Zebrano 32 litry 850 ml krwi. Upominek (breloczek z grupą krwi), który zostanie wysłany pocztą, wylosowała  Katarzyna Jaros.

  – Krew można oddawać w punkcie pobrań w Pabianicach przy ulicy Jana Pawła II 5. Prosimy, aby potencjalni krwiodawcy dokładnie śledzili godziny otwarcia punktu, bowiem z uwagi na sezon urlopowy i braki w personelu godziny otwarcia/działania punktu nie są stałe. Telefon do punktu pobrań (42) 214-09-01 – o czym informuje Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

  Miło  poinformować, że – pomimo okresu wakacyjnego – 365 osób oddało w lipcu 163 litry 800 ml krwi. Wielkie dzięki!

  Kolejne tygodnie akcji w sierpniu:

  8-12 sierpnia – krew dla dzieci leczących się w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, 15-20 sierpnia – krew dla dzieci przebywających na leczeniu w Centrum Zdrowia Dziecka, 22-31 sierpnia – krew dla polskich żołnierzy rannych w czasie pełnienia misji wojskowych poza granicami Polski.

  Udostępnij