• Pabianiccy policjanci z wydziału prewencji zatrzymali sklepowego złodzieja. Kradł towar ze sklepów wielkopowierzchniowych na terenie miasta.

  5 sierpnia dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym z dyskontów spożywczych w Pabianicach. Łupem sprawców padły markowe alkohole. Złodzieje przekroczyli linię kas i uciekli ze sklepu.

  Pracownicy zauważyli tylko, że trzech mężczyzn wybiega i wsiada do zaparkowanego pojazdu. Gdy mundurowi dojechali na miejsce, zauważyli na parkingu sklepowym czerwoną skodę na łódzkich tablicach rejestracyjnych – relacjonuje podkom. Ilona Sidorko. – W pojeździe siedział mężczyzna. Legitymowany nie potrafił logicznie wytłumaczyć, dlaczego obserwuje sklep. Podczas przeszukania pojazdu policjanci prewencji odnaleźli w ukrytym w bagażniku plecaku alkohole różnych marek. Okazało się, że towar pochodzi właśnie z tego sklepu.

  Wartość skradzionego alkoholu to ponad 1200 złotych. 23-letni łodzianin został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty kradzieży.

    – Zatrzymanie pozostałych sprawców jest jedynie kwestią czasu – dodaje funkcjonariuszka.

  Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna dopuścił się podobnych kradzieży także na terenie powiatu pabianickiego. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat więzienia. 23-latek był wcześniej notowany za podobne przestępstwa.

  Udostępnij