• Z okazji Święta Wojska Polskiego na terenie parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego zorganizowano piknik wojskowy „Zostań Żołnierzem” i koncerty. Organizatorami poniedziałkowej imprezy było Wojsko Polskie, Klub Gazety Polskiej Pabianice oraz parafia św. Maksymiliana. Impreza rozpoczęła się występem parafialnego chóru, którego wysłuchali licznie zgromadzeni pabianiczanie.

  Oficjalne rozpoczęcie imprezy odbyło się kilka minut po godzinie 14.00.

  Zgromadzonych przywitał proboszcz ks. dziekan Ryszard Stanek: – Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Moi drodzy, muszę powiedzieć, że z wielką radością udostępniliśmy ten nasz plac przykościelny, aby w tym roku świętować uroczystość kościelną Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, ale także i rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku i oczywiście Święto Wojska Polskiego. W naszym kościele i w naszym mieście mieliśmy uroczystość taką wspólną w parafii świętego Mateusza. Modliliśmy się na wszystkich mszach świętych, a teraz jest czas świętowania poprzez poznawanie wojska, sprzętu, ale także i taką naszą wspólną obecność, bo tak te święta powinniśmy przeżywać my, katolicy, Polacy, żeby były one pełne pokoju, dobroci, ale także i patriotyzmu. Bardzo się cieszę, że Gazeta Polska, Wojsko Polskie na naszym placu zorganizowały ten dzisiejszy festyn. Życzę dobrej zabawy. Myślę, że wszystko będzie pięknie w Bożej radości i w Bożym pokoju. Szczęść Boże i Bóg zapłać.

  Głos zabrali również Marek Matuszewski, Włodzimierz Stanek, Krzysztof Górny, Krzysztof Ciebiada i Waldemar Flajszer.

  Pabianiczanie chętnie odwiedzali stoiska, w których stacjonowali żołnierze. Najchętniej robiono sobie zdjęcia przy wozach wojskowych, czołgach oraz na quadach i motorach wojskowych. Ogromnym zainteresowaniem oczywiście cieszyła się wojskowa grochówka, do której licznie ustawili się pabianiczanie. Była przepyszna, jak zawsze.

  Podczas wojskowego święta odbył koncert Pawła Piekarczyka, występ zespołu „Twierdza Pamięci”. Pabianiczanie obejrzeli film „Józef Piłsudski”, występ zespołu pieśni i tańca „Dobroń”, Weroniki Jadczak i zespołu bluesowego „Blue Haze”. Na koniec wystąpił raper Wujek Samo Zło.

  Patronat honorowy nad wydarzeniem miał senator Maciej Łuczak oraz ks. dziekan Ryszard Stanek.

  Udostępnij