• Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń epidemicznych, które będą obowiązywać do 30 września. Rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie opublikowano w poniedziałek w Dzienniku Ustaw. Wchodzi w życie od 31 sierpnia.

  Dotychczasowe ograniczenia związane z przeciwdziałaniem rozwojowi epidemii COVID-19 będą obowiązywały do końca września. Chodzi o zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczki. Nadal będzie ono obowiązkowe w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza i w aptekach.

  Przypomnijmy, że 16 maja rozporządzenie ministra zdrowia zniosło obowiązujący w Polsce od 20 marca 2020 roku stan epidemii, zastępując go stanem zagrożenia epidemicznego.

  Od 4 marca 2020 roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6.167.759 przypadków. Zmarło 117.030 pacjentów z COVID-19.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. ludzie nie idźcie tą droga. bojkot ale wszyscy!! nie zakładajcie tego. to idiotyzm i niewolnictwo. szkoda, że 90% pseudo ludzi dla spokoju do tego się zastosuje. brak słów… głowa boli widząc tą głupotę…

  Możliwość komentowania została wyłączona.