• Policjanci z pabianickiej drogówki zatrzymali kierowcę porsche, który uderzył w słup linii trakcyjnej. 31-latek był nietrzeźwy i miał przy sobie metaamfetaminę.

  W sobotę, 3 września, policjanci z wydziału  ruchu drogowego pabianickiej komendy pełnili służbę w czasie Dni Konstantynowa Łódzkiego. Tuż przed godz. 23.00 na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Łaskiej funkcjonariusze zauważyli kierującego porsche macan, który stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w słup linii trakcyjnej.

  Okazało się, że 31-letni mieszkaniec Konstantynowa był kompletnie pijany. Badanie wykazało ponad 1,6 promila alkoholu – relacjonuje podkom. Ilona Sidorko, oficer prasowy KPP Pabianice. – Mężczyzna dziwnie się zachowywał. Raz był pobudzony, następnie zasypiał za kierownicą. Decyzją mundurowych pobrano mu krew do badań na zawartość substancji narkotycznych. Podczas przeszukania osoby policjanci znaleźli trzy torebki z kryształem.

  Wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku metamfetaminy. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie.

  31-latek usłyszał już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat, a za jazdę w stanie nietrzeźwości do 2 lat pozbawienia wolności.

  foto: OSP Konstantynów Łódzki

  Udostępnij