• W słoneczną środę, 7 września, na stadionie MOSiR-u prezydent poinformował o otwarciu nowej bieżni lekkoatletycznej. Szykuje się niezła biegowa zabawa!

  Budowa bieżni rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koszt inwestycji to ponad 4,2 mln zł.

  Od kilku lat Pabianice dzięki działaczom, zawodnikom i trenerom skutecznie budują bardzo dobry klimat wokół biegania. Mamy mnóstwo formalnych i nieformalnych klubów. Tysiące pabianiczan biega, co widać po naszych ulicach, parkach i na obiektach zamkniętych. Stąd też zrodziła się kilka lat temu inicjatywa, by nasze miasto miało swoją własną bieżnię – powiedział prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Na terenie MOSiR-u powstała bieżnia okrężna o długości 400 m z ośmiotorową bieżnią do biegów sprinterskich na 100 m i 110 m przez płotki, rów z wodą do biegów z przeszkodami i skocznia do skoków w dal. Bieżnia ma syntetyczną nawierzchnię typu sandwich w kolorze niebieskim.

  Pozostałe wykonane prace to: rozbiórka betonowych trybun na skarpie, schodów, starych wiat dla zawodników, likwidacja istniejących wokół bieżni skarp i profilowanie nowych, wyprofilowanie i naprawa fragmentów nawierzchni boiska piłkarskiego, montaż wiat stadionowych, budowa nowych ogrodzeń, wykonanie trawników oraz budowa infrastruktury technicznej (kanalizacji deszczowej, systemu nawadniania murawy, rekreacyjnego oświetlenia bieżni i przygotowanie kanalizacji pod odwodnienie przyszłego boiska ze sztuczną nawierzchnią).

  Oficjalne otwarcie i pierwsze zawody dla młodzieży w czwartek, 15 września. O godz. 9.30 nowy obiekt przetestuje mistrzyni bieżni, utytułowana zawodniczka UKS Azymut Kinga Królik oraz biegacze i organizatorzy pabianickich biegów.

  Na uroczyste otwarcie zaprosiliśmy osoby ściśle związane z biegami w Pabianicach i organizatorów największych biegów w mieście, m.in. organizatora półmaratonu, ultamaratonu, UltraParku, a także tych ludzi, którzy biegom oddali cząstkę siebie – wyliczała wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek. – Pan prezydent przebiegnie z tymi osobami pierwsze okrążenie. Oboje jesteśmy dumni, że w Pabianicach jest tak wiele imprez biegowych na taką skalę. Tym bardziej cieszy otwarcie takiego obiektu. 15 września o godz. 9.30 zapraszamy wszystkich mieszkańców na teren MOSiR-u.

  O godz. 10.00 UKS Azymut Pabianice zorganizuje lekkoatletyczne zawody naborowe pod hasłem „Poznaj Mistrza – zostań Mistrzem”. Uczniowie pabianickich szkół podstawowych z rocznika 2011 i 2012 rywalizować będą na dystansie 60 m i 600 m. Wielu z nich ma szansę pójść w ślady lekkoatletki Kingi Królik, która poprowadzi trening.

  Serdecznie zapraszam dzieci z rocznika 2011-2012 do zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy jest na stronie internetowej Azymutu Pabianice – mówi Jerzy Woźniak, trener UKS Azymut i twórca największych sukcesów pabianickich biegaczy.

  Regulamin i zasady korzystania z obiektu MOSiR ustalił ze środowiskiem biegaczy. Bieżnia będzie czynna w godz. 6.00-22.00 i dostępna dla grup zorganizowanych (kluby sportowe, stowarzyszenia kultury fizycznej, szkoły) oraz biegaczy indywidualnych.

  Ponadto, na stadionie PTC przy ul. Sempołowskiej zamontowane zostały nowe wiaty – kabiny dla zawodników rezerwowych gospodarzy i gości. Mają po 14 plastikowych siedzisk i pokrycie z poliwęglanu komorowego. Nowe wyposażenie dla stadionu PTC zostało zakupione z budżetu miasta, kosztowało 32 tys. zł. Pojawiło się na boisku przed meczem żeńskiej drużyny PTC rozegranym 4 września – dodaje Aneta Klimek, rzeczniczka ratusza.

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzymał od miasta dotację na renowację boisk.

  – Doskonale wiemy, że płyta główna przez kilka miesięcy była wyłączona z użytkowania. W związku z tym boczne boiska uległy dosyć dużej degradacji, ale też zadbaliśmy o to, żeby one mogły służyć młodzieży i żeby nasi piłkarze mogli spokojnie na nich trenować – zakończył prezydent.

  Udostępnij

  2 komentarze

  1. Dlaczego ona taka niebieściasta jest? Nie można było mniej oślepiającej zrobić? Jakieś bordo, brąz, albo szary. Kto decyduje o tych kolorach? Jakiś daltonista?

  2. Ludziom to się jednak nie dogodzi! Piękna jest ta niebieska, trochę kolorów w tym mieście jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Brąz i szary to króluje na cmentarzu…

  Możliwość komentowania została wyłączona.