• Do policjantów z pabianickiej drogówki trafiły nowe motocykle. To sprzęt marki BMW w charakterystycznej kolorystyce.

  Nowe jednoślady to motocykle marki BMW R 1250 RT w wersji przystosowanej do wymogów policji.

  Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer. Jednoślady zasilane są dwucylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3 – mówi podkom. Ilona Sidorko, oficer prasowy KPP Pabianice. – Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych. Moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie rozpędza motocykl. Motocykle wyposażone są także w podgrzewane siedzenia i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort kierowcy.

  Cechą charakterystyczną są nowe barwy policyjne wzbogacone o kolor żółty i elementy odblaskowe. Motocykle wyposażone są w niebieskie i czerwone sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu.

  Nowe pojazdy będą używane przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego.

  Pozwoli to na szybkie dotarcie na miejsca interwencji. Dzięki szybkości i zwrotności pozwolą także na pełnienie służby w miejscach z dużym natężeniem ruchu, jak na przykład na zakorkowanej autostradzie – dodaje funkcjonariuszka.

  Motocykle BMW zostały zakupione w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, projekt „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”.

  foto: policja

  Udostępnij