• W sobotę, 10 września, na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Zagajnikowa” przy ul. 15. Pułku Piechoty „Wilków” odbyły się obchody Światowego Dnia Wody. Atrakcji i dobrej zabawy nie brakowało!

  Impreza miała rozpocząć się o 9.30 rajdem rowerowym. Ze względu na pogodę został on jednak odwołany i odbędzie się w innym terminie.

  Na szczęście przestało padać i goście mogli swobodnie korzystać z czekających na nich atrakcji. A tych nie brakowało!

  Na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Zagajnikowa” rozstawiło się piętnaście stoisk, w tym m.in. Urzędu Miejskiego, starostwa, straży miejskiej, policji, Pabianickiego Centrum Medycznego czy Grupy Wolontarystycznej „Agrafka”.

  Mieszkańcy mogli m.in. wziąć udział w torze przeszkód „Dzika Rodzina”, grze planszowej „Łowienie ryb”, laboratoryjnych eksperymentach, zajęciach plastycznych, tańcach czy konkursach.

  Najmłodsi malowali z Adamem Wirskim „Krukiem” i uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Pabianiczanie zajadali się niebieską watą cukrową, grochówką i leczo.

  Czas najwyższy oficjalnie rozpocząć spóźnione, przełożone obchody Światowego Dnia Wody – powiedział ze sceny w samo południe Krzysztof Rąkowski ze ZWiK-u. – Dziękuję wszystkim pracownikom ZWiK za ich zaangażowanie. To właśnie ci pracownicy przy tym niebieskim namiocie zasuwali tutaj tydzień, żeby to wszystko ogarnąć. Dla nich ogromne brawa, że przygotowali taką piękną imprezę.

  Uczestników wydarzenia zabawiał chór Unisono, a całość prowadził Michał Chyliński. Frekwencja i dobre humory dopisały.

  Celem wydarzenia była promocja działań i inwestycji realizowanych przez ZWiK na rzecz Pabianic oraz szeroko pojęta edukacja ekologiczna związana z ochroną zasobów wodnych.

  Do zobaczenia za rok!

  foto: red.

  Udostępnij