• W piątek, 2 września, Klub Podróżnika PTTK uroczyście obchodził 150 spotkanie. W Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkali się podróżnicy, sympatycy klubu i organizatorzy. O Ekwadorze opowiedziała podróżniczka Ewa Marczewska.

  Aleksander Duda, pomysłodawca i współorganizator spotkań, po przywitaniu gości i uczestników przypomniał historię klubu.

  Jedenaście lat temu Zygmunt Szmidt opowiedział o wyprawie w Himalaje w oddziale PTTK. Następnie prezentacje odbywały się w pracowni geograficznej I Liceum. Robert Lewera mówił o wejściu na Aconcagua (6962 m) w Ameryce Południowej, a Ewa Marczewska o Indiach – powiedział Aleksander Duda.

  Klub swoje spotkania miał również w Gimnazjum nr 2. Robert Lewera zaprezentował podróż rowerem po Maroku i zdobywaniu Jebel Toubkal  (4167 m), Mariusz Łaniewski przybliżył wiedzę o Tanzanii, a Robert Simura i Robert Zybert z przyjaciółmi opowiedzieli o Araracie.

  5 listopada 2013 roku spotkanie „Kilka  spojrzeń na Indonezję” z Ewą Marczewską w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach stało się ważnym momentem w historii klubu. Wtedy logo klubu zaprojektował Kamil Lisiewicz, współorganizator spotkań i autor strony internetowej.

  Od tego dnia do dzisiaj prezentacje w bibliotece znalazły stałe przyjazne miejsce. Cudowny klimat gościnności tworzą pracownicy placówki z dyrektorką Marzeną Litman –  dziękował gorąco Duda.

  Dużo ciepłych słów usłyszeli organizatorzy Klubu Podróżnika PTTK.

  Dziękujemy za długoletnią pracę na rzecz osób spragnionych interesujących wojaży oraz nietuzinkowych podróżników inspirujących innych do wypraw – mówiła Litman.

  Do podziękowań dołączyli prezesi oddziału PTTK Pabianice: Sławomir Szczesio i Jadwiga Kędzierska.

   Następnie przyszedł czas na jubileuszowy tort z logo klubu i otwarcie wystawy plakatów „Podróżniczki w Klubie Podróżnika PTTK”.

  Przy dzisiejszym jubileuszu chcieliśmy wyróżnić panie, które bardzo angażują się w prace klubu – powiedział Duda.  – Dziękujemy im za ciekawe spotkania.

  Rekordzistką jest Ewa Marczewska, która wystąpiła już kilkanaście razy. Przyjaciółmi klubu są Sylwia Stankiewicz (9 prezentacji), Aldona Militowska i Dorota Fibiger (po 6). Również wielką popularnością cieszyły się spotkania z Mileną Grabską-Grzegorczyk, Sarą Rogowską, Jolantą Łacwik-Becht i Anetą Madalińską.

  W drugiej części uroczystości wystąpiła Ewa Marczewska, przybliżając tegoroczną wyprawę do Ekwadoru. Było to trzynasta prezentacja podróżniczki ze Zgierza w pabianickim klubie.

  W Pabianicach czuję się bardzo dobrze, mam tutaj wielu przyjaciół turystów skupionych wokół PTTK. Bardzo lubię występować  w  klubie podróżnika, atmosfera jest tutaj  bardzo sympatyczna – podsumowała jubileuszowe spotkanie Marczewska.

  foto: Ol.

  Udostępnij