• Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyła dziewiąta edycja „Lekcji z ZUS”. To okazja do poszerzenia wiedzy i zdobycia atrakcyjnych nagród w olimpiadzie.

  Zwycięzcy mogą liczyć na indeksy, dodatkowe punkty w rekrutacji na wielu renomowanych uczelniach oraz nagrody rzeczowe. Zgłoszenia szkół do udziału w Olimpiadzie przyjmowane są do 28 października – informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

   „Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny dla szkół średnich. Podczas czterech lekcji uczniowie dowiedzą się czym są ubezpieczenia społeczne oraz jakie niosą korzyści i obowiązki. Dla tych, którzy planują prowadzenie własnej działalności, są doskonałym wsparciem w zrozumieniu jakim ubezpieczeniom podlegają płatnicy składek, czyli przedsiębiorcy. Dowiedzą się jak założyć własną firmę i jak zgłosić się do ubezpieczeń.

  Od 2014 roku w „Lekcjach z ZUS” wzięło udział łącznie ponad 516 tys. uczniów. W roku szkolnym 2021/2022 w olimpiadzie uczestniczyło ponad 35 tys. uczniów z całej Polski.

  ZUS przygotował dla nauczycieli materiały, które pomogą zrealizować zajęcia o ubezpieczeniach (scenariusze, prezentacje multimedialne, filmy, gry i zeszyty ćwiczeń). Są do pobrania na stronie internetowej Materiały – ZUS . Nauczyciele mogą też skorzystać z nagrań wideo gotowych lekcji, a także wsparcia pracowników Zakładu.

  W sprawie organizacji zajęć ,,Lekcje z ZUS” można skorzystać z pomocy koordynatorów ds. edukacji i komunikacji społecznej. Dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej www.zus.pl/edukacja, w zakładce kontakt do koordynatorów.

  Udostępnij