• Kiedy słońce przestaje mocno grzać i zbliża się jesień, nadchodzi idealny czas na zrobienie „porządków” ze swoją urodą. Jeśli latem odpuściłaś pielęgnację skóry, to teraz jest dobry moment, aby to nadrobić. Ponadto niektóre zabiegi kosmetyczne z różnych przyczyn warto wykonywać właśnie jesienią. Dowiedz się, co możesz zrobić dla siebie o tej porze roku!

  Idealne zabiegi na jesień to:

  • depilacja;
  • peeling;
  • fotoodmładzanie;
  • zamykanie naczynek;
  • usuwanie przebarwień.

  Dlaczego niektóre zabiegi warto wykonywać zwłaszcza jesienią?

  Ostre słońce, opalona skóra, kąpiele słoneczne często uniemożliwiają przeprowadzanie niektórych, profesjonalnych rytuałów pielęgnacyjnych. Ponadto zabiegi kosmetyczne na jesień mogą przysłużyć się regeneracji skóry zmęczonej intensywnym promieniowaniem UV.

  Jesień to idealny czas na zadbanie o urodę, gdyż niższe temperatury sprzyjają szybszemu znikaniu pozabiegowych obrzęków, gojeniu się naruszonego naskórka. Oprócz tego istnieją zabiegi – np. takie z wykorzystaniem lasera, związane ze złuszczaniem naskórka – których nie powinno się wykonywać latem.

  W okresie jesiennym warto zdecydować się m.in. na depilację laserową – wymaga ona kilku powtórzeń, dlatego jej ostateczny efekt może być widoczny wraz z nastaniem kolejnej wiosny.

  Zabiegi na twarz jesienią

  Pod koniec lata stan cery może pozostawiać wiele do życzenia. Skórze szkodzą promienie słoneczne, klimatyzacja, kąpiele w słonej i chlorowanej wodzie.

  Dlatego warto wykonać jesienią zabieg:

  • fotoodmładzania

  Polega on na naświetlaniu skóry laserem. Wspomaga to produkcję kolagenu i pomaga rozjaśnić przebarwienia. Zabieg ten skutecznie odmładza skórę – staje się ona napięta, a jej koloryt wyrównany;

  • usuwania przebarwień

  To także zabieg przeprowadzany za pomocą lasera. Jednak w tym przypadku wiązka światła przenika do głębszych warstw skóry i niszczy komórki zawierające barwnik. Koloryt skóry staje się bardziej jednolity już po jednej wizycie w gabinecie, gdyż laser skutecznie rozjaśnia przebarwienia;

  • zamykania naczynek

  Jesień to najlepszy moment na przeprowadzenie tego zabiegu. W momencie jego wykonywania skóra nie powinna nosić śladów opalenizny – i to zarówno naturalnej, jak i będącej efektem stosowania samoopalacza. Zabieg polega na wnikaniu światła lasera w melaninę i oksyhemoglobinę, co pozwala usunąć zmiany naczyniowe.


  Jesienne złuszczanie naskórka – postaw na peeling laserowy

  Zabieg ten może być wykonany na twarzy, ale też na szyi, ustach, w okolicy oczu. Jest on jeszcze skuteczniejszy niż peeling kwasami, a jego spektrum działania jest szersze. Pozwala on nie tylko uporać się z rozszerzonymi porami, przebarwieniami, ale też z bliznami i rozstępami.

  Kiedy wiązka lasera wnika w głąb skóry, to uszkadzane są jej wybrane struktury. Efektem tego zabiegu jest nie tylko złuszczony martwy naskórek. Uszkodzona skóra odbudowuje się w prawidłowy sposób, czego rezultatem jest usunięcie niedoskonałości – np. takich jak zmarszczki czy blizny potrądzikowe.

  Czas na depilację

  Jesień to doskonała pora na depilację. Ciało ma wtedy jaśniejszy odcień, dlatego włoski efektywniej absorbują światło lasera.

  Ponadto w opalonej w ciągu lata skórze znajduje się więcej melaniny. Depilacja laserowa mogłaby doprowadzić do tego, że wiązka światła byłaby w zbyt dużym stopniu pochłonięta przez barwnik. Oznacza to ryzyko poparzeń i podrażnień.

  DEPILACJA LIGHTSHEER DUET polega na niszczeniu przez wiązkę laserową mieszka włosowego. Wytworzone ciepło uszkadza komórki odżywiające włos. Natomiast DEPILACJA SOPRANO to zabieg dla każdego fototypu skóry. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku nadmiernego owłosienia, wrastających włosków i ich usuwania z okolic bikini.

  Aby depilacja przyniosła spodziewane efekty, potrzebna jest seria zabiegów – wykonuje się je minimum sześć razy i co 6-8 tygodni. Dlatego warto zdecydować się na nią tuż po zakończeniu sezonu letniego – jednak nie wcześniej niż 2 tygodnie po ostatnim opalaniu

  Zapisz się na zabieg w Velvet Clinic

  Zastanawiasz się, jak rozpocząć regenerację skóry po lecie? Chcesz przygotować się na kolejny letni sezon, usunąć rozstępy, odmłodzić twarz, pozbyć się włosków? Jeśli już wiesz, jakie zabiegi wykonać jesienią, skorzystaj z usług najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. Zrobisz to, zgłaszając się do Velvet Clinic – Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii. Zostaniesz tam otoczony kompleksową opieką, a wybrany zabieg będzie wykonany przez doświadczonego kosmetologa i za pomocą najnowocześniejszych sprzętów.

  Udostępnij