• Modernizacja kotłowni, wyremontowana łazienka, pomalowane korytarze i sala lekcyjna – tak nowy rok szkolny powitał Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Konstantynowie Łódzkim.

    Starostwo sfinansowało wyminę starego pieca gazowego i likwidację nieczynnego zbiornika ciepłej wody na nowoczesny, dwufunkcyjny kocioł gazowy z funkcją grzania wody. Dotychczas ciepła woda była podgrzewana przez podgrzewacze elektryczne zamontowane w każdej łazience.

    Modernizacja szkolnej kotłowni była konieczna. Kosztowała nas ponad 79 tysięcy złotych. ZSS nr 4 we własnym zakresie przeprowadził też remont łazienki dla dziewcząt. Kosztowało to szkołę tylko 8.000 zł, bo wszystkie prace zostały wykonane przez pracowników szkoły. Pomalowana została również klasa dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i korytarz na I piętrze. Przy okazji zamontowano tutaj nowe oświetlenie. Koszt to 6.000 zł – mówi starosta Krzysztof Habura.

    Wicestarosta Gabriela Wenne-Błażyńska dodaje: – Odnowienie łazienek to praca zespołowa i ogromne zaangażowanie pracowników ZSS nr 4 przy finansowaniu materiałów budowlanych przez starostwo.

    foto: starostwo

    Udostępnij