• 13 września ruszył projekt aktywizacji osób starszych pn. „Seniorzy w działaniu”. Warsztaty i wykłady odbywają się na terenie Pabianic i Konstantynowa Łódzkiego.

  Aktywizacja seniorów z naszego miasta i powiatu rozpoczęła się zajęciami z trenerem personalnym Przemysławem Stano w ogrodzie Centrum Seniora przy ul. Konopnickiej 39.

  Ćwiczenia dobrane były specjalnie dla seniorek, niewymagające specjalistycznego sprzętu, a co najważniejsze, łatwe do powtórzenia samodzielnie podczas spaceru do parku. Nie ma wieku nieodpowiedniego, aby dbać o swoją sprawność fizyczną – podkreślają członkowie zaangażowanego w projekt Stowarzyszenia Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan.

  W następnej kolejności seniorzy uczestniczyli w warsztatach florystycznych, podczas których pod okiem ekspertki Magdaleny Pietrasiak-Kłys uczyli się pleść wianki i komponować bukiety.

  Piękne, jesienne kwiaty, wrodzone talenty naszych seniorek oraz czujne, fachowe oko pani Magdaleny dały efekt w postaci małych arcydzieł. Jesteśmy eko, więc wianki są tylko z naturalnych kwiatów – mówią organizatorzy.

  Uczestnicy programu mogli wziąć udział także w warsztatach plecenia wiklinowych koszyków.

  To nie koniec atrakcji dla seniorów. Szczegóły na plakacie poniżej.

  Projekt finansowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na rok 2022.

  Udostępnij