• Czy zdarzało Wam się przysypiać na zajęciach? A może wybieraliście wagary, zamiast nudnego wykładu? Wygląda na to, że te czasy minęły bezpowrotnie, bo archaiczne metody zastąpiły postępowe sposoby edukowania młodych ludzi. Innymi słowy, już nigdy nie będziecie chcieli wagarować.

  Nowoczesna edukacja dorosłych odchodzi od znanego wszystkim sposobu nauki, zastępując go przeplatanką metod tradycyjnych z innowacyjnymi. Sztuka polega na tym, żeby obudzić w uczniu głód wiedzy. Prace grupowe, warsztaty, treningi – taki mix na pewno zaostrzy apetyt na naukę. Postępowa edukacja dorosłych, to taka, w której nauczyciel nie jest przywiązany do jednej, przedpotopowej metody nauczania. W zamian za to wykorzystuje swoje zainteresowania, doświadczenie i wewnętrzną motywację dorosłych do uczenia się (bo taką motywację ma każdy, tyle, że niekiedy głęboko ukrytą). Co jeszcze może i powinien zrobić nauczyciel? Stworzyć pozytywne i wpierające środowisko uczenia się, zachęcać dorosłego ucznia do samodzielnego zdobywania wiedzy, podpowiadać, naprowadzać i czuwać. Dzięki takiej taktyce nauczyciela, uczeń samodzielnie decyduje o swojej nauce i rozwoju, wzmacnia poczucie własnego działania, a przez to i własnej wartości.

  Jeszcze więcej pracy i wyobraźni musi w nauczanie włożyć nauczyciel przedmiotów praktycznych w szkole policealnej. Zajęcia muszą być ciekawe, ale przede wszystkim wszechstronnie przygotowujące do zawodu. Czy chcielibyście trafić na opiekuna medycznego, który nigdy nie zetknął się z pacjentem? A do technika masażysty, który przed Wami nie rozmasował dziesiątków obolałych pleców? My też nie. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyciel odkrywał przed uczniem wszelkie tajniki zawodu wraz z ukazaniem przyszłego środowiska pracy.

  Zastanawiacie się gdzie znaleźć takich nauczycieli? W każdej nowoczesnej szkole, a taką szkołą jest Medyczna Szkoła Policealna AWANGARDA w Pabianicach. Ale to nie wszystko. Szkoła dysponuje świetnie wyposażonymi pracowniami oraz autorskimi programami nauczania. Jeśli to nadal za mało, to znajdziecie tu także specjalistyczne laboratorium chemiczne, farmaceutyczne, pracownię masażu, luksusowo wyposażone pracownie kosmetyczne oraz sale komputerowe a także nowoczesne sale do ratownictwa medycznego. Szkoła dba o najwyższy poziom zajęć, ale także o przyjazną atmosferę. Wiodącymi kierunkami w Pabianicach są m. in.: technik farmaceutyczny, technik dentystyczny, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, terapeuta zajęciowy. Chcesz zdobyć pewny zawód? AWANGARDA!

  AWANGARDA w Pabianicach to także szeroki wachlarz kursów. W ofercie znalazły się m. in. kursy kosmetyczne, wizażu, fryzjerskie, masażu, fitness.

  Jeśli już nigdy nie chcesz drzemać na zajęciach przyjdź do AWANGARDY!

  Medyczna Szkoła Policealna AWANGARDA

  ul. Wyszyńskiego 4e, Pabianice

  tel. (42) 616-86-48, email: pabianice@awangarda.edu.pl

  www.awangarda.edu.pl

  Udostępnij