• Pabianice otrzymały dotację z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. 5.310.281,50 zł zostanie przeznaczone na przebudowę dróg.

    Oto lista ulic, które na początku października zostaną zgłoszone do przetargu: Rycerska, Orna, Księżycowa, Akacjowa, Lisia, Makowa, Grabowa (Jana Pawła II – PTC) – jezdnia chodniki, Grabowa – miejsca postojowe, Grabowa – odwodnienie, Piaskowa, Robotnicza (jezdnia, chodniki), Różana (jezdnia, chodnik), Smugowa 10 (remont chodnika), Bugaj 94-96 (remont chodnika), Wyspiańskiego/Broniewskiego (miejsca parkingowe), Drewnowska (chodnik str. południowa), Popławska (Smugowa – Carrefour) – nawierzchnia, Wyspiańskiego 1 (zatoka, chodnik).

    – Wiemy, jaką kwotą dysponujemy, zdajemy sobie sprawę, że ceny często nas zaskakują. W związku z tym przetarg został podzielony na jedenaście zadań i jeżeli pojawią się zadania, które w sposób znaczący odbiegają od cen kosztorysowych, to one nie będą realizowane. I zastrzegamy sobie taką możliwość, że na tej liście docelowo mogą niektóre z ulic się nie pojawić. Oczywiście, gdyby były bardzo dobre ceny, to mamy listę rezerwową. Tego się akurat nie spodziewamy, bo wiemy, co się dzieje z cenami – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Grzegorz Mackiewicz.

    Nie został natomiast rozstrzygnięty przetarg na remont ulicy Garażowej (na zdjęciu).

    – Remont wstępnie oszacowaliśmy na sto osiemdziesiąt tysięcy złotych – dodał prezydent. – Po kilkukrotnym przetargu tylko jednego wykonawcy otrzymaliśmy cenę ponad pięciuset tysięcy. To już dwa razy więcej niż zakładaliśmy pierwotnie.

    Udostępnij