• Na budowie hali powiatowej przy ZS nr 1 panuje spory ruch. Właśnie rozpoczęło się ocieplanie fundamentów. W ciągu kilku dni powstanie nowy wjazd od ul. Kazimierza.

  –  Firma w Łodzi już przygotowała teren pod wjazd na teren szkoły. Teraz go osuszą, a następnie utwardzą piaskiem i cementem. Potem wysypią kruszywem. Po tak przygotowanej drodze będą wjeżdżały samochody ciężarowe z kolejnymi elementami na budowę hali. Gdy prace zakończą się cały wjazd zostanie wyłożony kostką brukową – mówi starosta Krzysztof Habura.

  Budowa hali powiatowej przy Zespole Szkół nr 1 to największa inwestycja budowlana w naszym powiecie. Zostanie przeszklona od południa. Znajdą się tutaj boiska do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, piłki nożnej halowej, badmintona i tenisa ziemnego. W projekcie jest również ścianka wspinaczkowa. Dla uczniów i sportowców będą wygodne szatnie z natryskami i sanitariatami oraz pomieszczenie dla trenerów.

  Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 będzie kosztowała 15.540.000 zł. Nadzór inwestorski dla robót budowlanych wyceniony został na 148.215 zł.

  Dofinansowanie pochodzi z dwóch źródeł: 10.348.245 zł z Polskiego Ładu i 5.181.806 zł ze stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitarny w ramach ZIT RPO WŁ 2014-2020.

  Obiekt zostanie oddany w sierpniu 2023 roku.

  foto: starostwo

  Udostępnij