• To autorski projekt kina Tomi, mający na celu przybliżenie magii kina najmłodszym widzom.
  Odpowiednio dobrany repertuar oraz warunki projekcji sprzyjają bezstresowemu, pierwszemu wyjściu do kina, a w następstwie chęci powrotu przed wielki ekran.
  Program uwzględnia również specyficzne trudności osób w spektrum autyzmu oraz widzów z nadwrażliwością na bodźce.

  Podczas seansów zapewniamy półmrok na sali, brak reklam czy zwiastunów filmowych, przyciszony dźwięk, bajki o nieco krótszym czasie trwania, możliwość przemieszczania się po widowni. Nie wymagamy zachowania ciszy, można komentować, śpiewać piosenki, tańczyć czy otwarcie wyrażać emocje.

  Naszym młodym gościom gwarantujemy upominki oraz odznakę „Młodego Kinomana”.

  W tym roku obchodzimy 7 rocznicę powstania projektu, który przed kinowy ekran przyciągnął już przeszło 7tys. widzów i wciąż spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem, a my mamy okazje obserwować zmieniające się zainteresowania filmowe naszych „wychowanków”.

  W najbliższy weekend serdecznie zapraszamy na premierowe pokazy bajki pt. „MIŚ BAMSE NA WULKANIE”.

  Bamse i jego przyjaciele dowiadują się, że ich przyjaciel biolog zniknął podczas wyprawy badawczej. To staje się początkiem misji ratunkowej, która prowadzi bohaterów filmu przez szereg niebezpieczeństw. Po drodze napotkają stado głodnych wilków, samolubnych złoczyńców i groźne erupcje wulkanów.
  Czas trwania: 70min.

  Seanse:

  Sobota 24.09 godz. 10:15
  Niedziela 25.09 godz. 10:00
  Poniedziałek 26.09 godz. 15:00

  Bilety: https://kinotomi.pl/repertuar?movie=1060

  Od 7 października w ramach seansów przyjaznych sensorycznie wyświetlimy premierowo bajkę pt. „Mama Muu wraca do domu”.

  Mama Mu to krowa nietypowa! Ciekawska, zabawna i zawsze wyluzowana. Jednak wizyta światowego bociana zmusi ją do odpowiedzi na ważne pytanie: Czy mała farma jest w stanie pomieścić wszystkie jej przygody?

  Mama Mu to odlotowa krowa, która nigdy się nie nudzi. Zamiast siedzieć na łące, woli próbować nowych rzeczy! Kiedy pewnego dnia na farmę przybywa bocian-obieżyświat, uporządkowane życie wywraca się do góry nogami. Mama Mu, zainspirowana historiami o odległych zakątkach świata, postanawia opuścić zagrodę i wyruszyć w daleką podróż. Wokół jest przecież tyle do zobaczenia! Jej optymizmu nie podziela jednak Pan Wrona, który najchętniej nigdzie by się nie ruszał. Przyjaźń bohaterów zostanie wystawiona na próbę, a Mamę Mu czeka odpowiedź na ważne pytanie: Czym tak naprawdę jest dom i skąd mamy wiedzieć, gdzie jest?

  Kochana przez pokolenia krowa na wielkim ekranie! „Mama Mu wraca do domu” to ekranizacja niezwykle popularnej, szwedzkiej serii książek dla dzieci. Pełna optymizmu i uroku historia o przyjaźni i wielkiej wędrówce dla całej rodziny.

  Czas trwania: 63min

  Udostępnij