• Najpierw ciekawskie „Krasnoludki” wylądowały na komendzie policji, a potem walczyły z otyłością…

  Przedszkolaki z PM 13 odwiedziły naszą komendę policji przy ul. Żeromskiego. Wprawdzie ciekawości towarzyszył także respekt przed mundurem, ale przedszkolaki odważnie przekroczyły próg budynku.

  Z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w rozmowie z panem policjantem.

  – Nasi podopieczni utrwalili swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Mogli także dowiedzieć się, do czego służy tajemnicza walizka przyniesiona przez panią zajmującą się zbieraniem śladów z miejsca przestępstwa – opowiada wychowawczyni Dorota Koziara.

  Na pamiątkę dzieci otrzymały od policjantki… odciski swoich paluszków. Ale to nie koniec atrakcji. „Krasnoludki” odwiedziły policyjne pieski oraz przyjrzały się bliżej samochodom i motorom policyjnym. Szczęśliwe wróciły do przedszkola…

  Tego samego dnia (27 września) po południu czekało ich jeszcze jedno spotkanie. Tym razem wraz z rodzicami uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w ramach programu edukacyjno-wychowawczego „Zdrowe dziecko – zdrowy dorosły. Stop z otyłością i złymi nawykami żywieniowymi”.

  Celem było wdrożenie zdrowych posiłków do diety dzieci w  przedszkolu i w domu. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość przygotowania sałatki z różnych warzyw. Potrawa okazała się bardzo smaczna, o czym świadczyły puste talerze.

  Uczestnicy postanowili spotkać się na kolejnych warsztatach, których głównym bohaterem będzie śliwka.

  Udostępnij