• W akcji PCK „Gorączka Złota’22” uczniowie ze szkół i przedszkoli zbierali złote monety. Teraz przyszedł czas na podsumowanie.

  W tegorocznej akcji trwającej od kwietnia do końca czerwca wzięło udział 19 placówek znajdujących się w obszarze działania Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach. Były to: Przedszkola Miejskie nr 13 i 16, Szkoły Podstawowe nr 1, 2, 3, 5 i 13 z Pabianic oraz z Dłutowa, Pawlikowic, Bychlewa, Ksawerowa, Chechła, Petrykoz, Piątkowiska, Dobronia i Burzenina oraz I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 2 i 3, Powiatowy Zespół Szkół z Zelowa.

  W sumie zebrano 650 kg „złotych monet”, co w przeliczeniu daje ok. 7600 zł.

  – Zebrane w ten sposób pieniądze są wykorzystywane podczas organizacji wypoczynku letniego oraz na obiady dla dzieci pochodzących z rodzin zagrożonych społecznym wykluczeniem – informuje oddział rejonowy PCK.

  Nadal trwa liczenie 1-, 2- i 5-groszówek.

  Za udział w „Gorączce Złota’22” najlepsze szkoły wyróżniono pucharami, a wszystkie otrzymały okolicznościowe dyplomy.

  – Zaangażowanie szkoły w akcję oceniano poprzez dzielenie ilości zebranych monet przez liczbę uczniów w szkole – mówi prezes Andrzej Chałupka.

  I tak: w kategorii szkoły podstawowe najlepszą okazała się SP z Chechła, II miejsce zajęła SP z Ksawerowa, a trzecie – SP z Pawlikowic. W kategorii szkoły ponadpodstawowe najlepszy był Zespół Szkół nr 2, przed Zespołem Szkół 3 i I Liceum Ogólnokształcącym. W kategorii przedszkola za zaangażowanie i prawie jednakową ilość zebranych „złotych monet” puchary otrzymały PM nr 13 i 16. Dodatkowy puchar za największą ilość zebranych złotych monet, bo aż 107 kg, otrzymała SP w Ksawerowie.

  Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach serdecznie dziękuje uczniom oraz ich szkolnym opiekunom za zaangażowanie w tę akcję.

  – Szczególne słowa podziękowania kierujemy do tych wszystkich, którzy pomagali na etapie „dzielenia” monet na 1-, 2- i 5-groszowe. Największe podziękowania kierujemy do Banku Kaliskiego Bank Spółdzielczy PACOBANK w Pabianicach, który podjął się „benedyktyńskiej pracy” dokładnego policzenia wszystkich zebranych w akcji złotych grosików – powiedział prezes.

  Udostępnij