• Od 30 września do 2 października badmintoniści UKS Korona startowali w turnieju SLOVAK YOUTH U17 2022.

    Reprezentanci Pabianic – Klaudia Płusa, Karolina Kopka i Kamil Markus – pojechali do Trencina na Słowację zdobywać cenne doświadczenie i punkty w rankingu BEC. Najlepiej na międzynarodowej arenie spisał się Kamil Markus, docierając w grze podwójnej do ćwierćfinału z Igorem Skolimowskim, w grze pojedynczej do 1/8 rozgrywek oraz w grze mieszanej do 1/16 z Aleksandrą Kurkiewicz. Karolina Kopka w grze mieszanej z Tomaszem Koperdowskim odpadła w 1/16, a Klaudia Płusa zarówno w grze pojedynczej i podwójnej z Karoliną Kopką pożegnała się z turniejem już w pierwszej rundzie.

    1 października w Baranowie badmintoniści Korony wystartowali w krajowym turnieju młodzika i młodzika młodszego. Pabianice reprezentowali Anna Ciężka, Filip Mikołajczyk, Szymon Gwiazda i Maciej Siewiaszczyk.

    W grze mieszanej U15 Ania Ciężka i Filip Mikołajczyk wywalczyli srebrny medal. Taki sam krążek w grze podwójnej U15 zdobyli Szymon Gwiazda i Jakub Mazurek (UKS Dwójka Wesoła).

    W pojedynkach singlowych cała czwórka (Ania, Filip, Szymon i Maciej) nie dostała się, niestety, do strefy medalowej, ale wracają pełni mobilizacji do dalszej pracy. 

    Udostępnij