• Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON zaprasza na koncert w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach.

  W październiku stowarzyszenie SYJON organizuje cykl koncertów pn. „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności”.

  – Celem organizacji tych koncertów jest podkreślenie niebagatelnej roli, jaką w procesie pokojowego oswobodzenia Polski odegrał Święty Jan Paweł II, który w okresie swojego pontyfikatu kładł duży nacisk na wartości, takie jak: wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka – mówi Jacek Krężlik, prezes Zarządu bełchatowskiego stowarzyszenia.

  Pierwszy koncert odbędzie się 9 października (niedziela) o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach. Koncerty połączone będą z Dniem Papieskim.

  – Dzięki tej inicjatywie zorganizujemy cztery 90-minutowe wydarzenia, podczas których promować będziemy wartości bliskie Ojcu Świętemu oraz chcemy podtrzymać tradycje śpiewania pieśni, które w czasie pielgrzymek Jana Pawła II do Ojczyzny były śpiewane przez Polaków i papieża – dodaje prezes.

  Dostęp do tych wydarzeń, m.in. dla dzieci, młodzieży, seniorów oraz osób niepełnosprawnych, będzie darmowy. Koncerty skierowane są również do osób związanych z kultem Świętego Jana Pawła II oraz dla całej społeczności w sieci.

  Z koncertów zostaną przeprowadzone transmisje on-line w internecie.

  Udostępnij