• Młodzi zapaśnicy pabianickiego klubu Nelson wystartowali w międzynarodowych zawodach. Dodajmy z sukcesami…

1 października w katowickim Spodku dziewięciu zapaśników Nelsona rywalizowało na XV Międzynarodowym Memoriale Jana Czai oraz Jana Adamaszka.

Na trzech matach walczyło ponad 200 zawodników z Polski, Czech oraz Ukrainy. W tak mocno obsadzonym turnieju najlepiej spośród ekipy ASW Nelson wypadł Tomasz Olejniczak, który w kategorii wagowej do 68 kg wywalczył złoty medal, pewnie zwyciężając wszystkie swoje pojedynki. Drugi w kat. do 85 kg był Bartosz Gołaszewski. W kategorii  wiekowej dzieci najlepiej wypadł Dawid Hofman, kat. 52 kg, który wywalczył srebrny medal.

Na wyróżnienie zasługują również młodzi: Janek Madej (V miejsce) oraz Jegor Dybski, którzy swoją waleczną postawą aspirują do zdobywania medali w przyszłości. Na V miejscach w swoich kategoriach uplasowali się Wiktor Wiąckiewicz (kat. 57 kg) i Kacper Siuta (kat. 75 kg).

ASW Nelson zajął drużynowo 7. miejsce na 16 startujących klubów i ekip zagranicznych.

W niedzielę, 2 października, najmłodsi zawodnicy Nelsona wzięli udział w międzynarodowych zawodach „Wielkiej Nagrody Łodzi” organizowanych przez klub Master Łódź.  W hali sportowej przy ul. Małachowskiego 5 walczyło ponad 200 zawodników z Polski, Ukrainy, Litwy, Austrii, Włoch, a nawet z USA.

Nasi najmłodsi podopieczni pod wodzą trenera Bogusława Bandzierza w konkurencjach zręcznościowych przygotowujących do walki zapaśniczej wywalczyli aż trzy złote medale. W kategorii do 26 kg swoje wszystkie trzy pojedynki wygrał Konstanty Krotowski. W jego ślady poszedł Stanisław Wiąckiewicz (kat. do 29 kg) oraz Antoni Gołaszewski (kat. do 35 kg). Srebrny medal wywalczył w kat. do 31 kg Piotr Kuchler, a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Kazimierczak w kat. do 33 kg.

W kategorii starszych dzieci najlepiej zaprezentował się Antek Wysocki, który w kat. do 42 kg wywalczył srebrny medal, ulegając jedynie w walce finałowej dwa lata starszemu zawodnikowi z Litwy. Niestety, w tej samej kategorii swoje pojedynki o brąz przegrali Kuba Antczak oraz Maksym Vaschuk, pochodzący z Ukrainy, który doskonale się zadomowił i rozwija w naszym klubie.

Pierwszy start w zawodach zaliczyła zawodniczka Lena Binek w kat. do 32 kg, wychowanka trenera Kuby Kowalczyka.

– Wygrała swój pierwszy zacięty pojedynek 4:1. W drugiej rundzie miała wolny los. Niestety, uległa w walce półfinałowej i po tej porażce już nie zdołała się podnieść i skutecznie walczyć o brązowy medal. Ostatecznie zajęła piąte miejsce. Lena to ambitna dziewczyna, która musi zrozumieć, że każdy chce być najlepszy i tylko ciężka praca na treningach i chłodna głowa na zawodach dadzą w przyszłości efekty w postaci upragnionych medali – powiedział jej trener.