• Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po raz kolejny przygotowała jesienne propozycje, dzięki którym można będzie wykazać się znajomością zasad bhp w rolnictwie i zdobyć atrakcyjne nagrody rzeczowe.

  Z myślą o dzieciach urodzonych w latach 2008-2016, których przynajmniej jeden z rodziców podlega ubezpieczeniu w KRUS, przygotowano kurs elearningowy „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Kurs w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

  Wśród uczestników, którzy go ukończą i prześlą swoje zgłoszenia do Centrali KRUS, rozlosowanych zostanie 50 hulajnóg. Szczegóły na stronie: www.krus.gov.pl, a sam kurs jest dostępny pod adresem: www.prewencja.krus.gov.pl.

  Termin nadsyłania zgłoszeń (karty zgłoszenia i certyfikatu ukończenia kursu) na adres mailowy: hulajnoga@krus.gov.pl  lub pocztą tradycyjną do 6 listopada.

  Dla młodzieży w wieku od 13 od 21 lat przygotowany został z kolei IV Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rodziny w Gospodarstwie Rolnym”. Przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów uczelni wyższych.

  W tym roku Kasa zwraca uwagę na bezpieczeństwo pracy rolnika, ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania rodziny w gospodarstwie rolnym w oparciu o trzy filary: bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan.

  Czekają bardzo atrakcyjne nagrody, wystarczy mieć oryginalny pomysł i nakręcić krótki (do 2 minut) film i wysłać do Centrali KRUS. Szczegóły na stronie internetowej: www.krus.gov.pl, w zakładce Moja Wizja Zero.

  Wartość nagród dla laureata konkursu wynosi ponad 12 tysięcy złotych (nagroda finansowa w wysokości ok. 4,5 tys. zł od fundacji PGE  i nagrody rzeczowe od współorganizatorów). Termin nadsyłania zgłoszeń z filmem mija 31 października.

  Udostępnij