• Pabianiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie wózka dziecięcego w klatce schodowej bloku przy ulicy Wyszyńskiego 10. Jak się okazało, sprawca miał związek z pożarem renault megane i przenośnej toalety toi-toi na Starym Rynku, pojemników na odpady przy ulicy Wyszyńskiego 10. Zniszczył także biuro poselskie Witolda Waszczykowskiego z PiS.

  W czwartek, 6 października, w godzinach nocnych dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym przy ul. Wyszyńskiego. Drzwi do klatki były zamknięte. Strażacy przez okno dostali klucz od lokatorki i dostali się do środka. Na parterze płonął wózek dziecięcy. Druhowie ugasili pożar jednym prądem wody. Na klatce schodowej stał mężczyzna z zasłoniętą twarzą.

  Strażacy pracujący na miejscu ujęli go i przekazali funkcjonariuszom policji. Policjanci wykonali oględziny miejsca, zabezpieczyli szereg śladów oraz dowodów w sprawie. Dokładnie przeanalizowali także materiały procesowe dotyczące zdarzeń z kilku wcześniejszych dni – mówi podkom. Ilona Sidorko, oficer prasowy KPP Pabianice.

  Okazało się, że zatrzymany 33-letni pabianiczanin jest podejrzany także o inne przestępstwa. Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie prokuratorskich zarzutów podpalenia wózka na klatce schodowej, co spowodowało zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców bloku, podpalenie samochodu renault megane oraz przenośnej toalety na Starym Rynku, pojemników na odpady przy ulicy Wyszyńskiego.

  Sprawca zniszczył także drzwi i witrynę okienną biura poselskiego w centrum miasta, polewając je farbą. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla sprawcy.

  Za popełnione czyny podpalaczowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Udostępnij