• Pabianickie policjantki zatrzymały po pościgu nietrzeźwego kierującego renault. 51-latek był pijany, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz prowadził pojazd niedopuszczony do ruchu i bez polisy OC.

  W niedzielę, 9 października, tuż przed godziną 10.00 w Szynkielewie policjantki z pabianickiej drogówki postanowiły skontrolować kierowcę renault scenic.

  Gdy próbowały go zatrzymać, kierowca gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariuszki ruszyły za nim w pościg. Mimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna kontynuował jazdę. Na ulicy Piłsudskiego w Pabianicach kierowca wjechał na pole i ugrzązł. Porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo – relacjonuje podkom. Ilona Sidorko, oficer prasowy pabianickiej komendy.

  Po krótkim pościgu policjantki złapały uciekiniera. Okazało się, że 51-letni mieszkaniec gminy Pabianice był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. To jednak nie wszystko…

  Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec powiatu był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za złamanie dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Mężczyzna działał w warunkach recydywy – dodaje funkcjonariuszka.

  Ponadto 51-latek prowadził pojazd niedopuszczony do ruchu i niesprawny technicznie, za co został ukarany mandatem karnym. Z kolei brak polisy OC samochodu skutkował sporządzeniem zawiadomienia do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

  Udostępnij