• News will be here
 • Dzisiaj, 13 października, w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki 14 odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Poznaliśmy nazwiska nagrodzonych w tym roku przez starostę nauczycieli.

  Gospodarzem uroczystości było starostwo, Miejski Ośrodek Kultury oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach. Zgromadzonych licznie gości, w tym przedstawicieli władz miasta i powiatu oraz uczniów, powitała w progach MOK-u dyrektor I LO Barbara Żwańska. Swoje przemówienie wygłosił starosta Krzysztof Habura.

  Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników administracji i obsługi. Święto wszystkich osób związanych z oświatą. Nasze dzisiejsze spotkanie to dobra chwila, by podzielić się kilkoma informacjami i refleksjami. Impulsem do tego była liczba uczniów, która rozpoczęła edukację w naszych szkołach, oraz liczba nauczycieli, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego. W tym roku do nauki w naszych szkołach przystąpiło o 269 uczniów więcej niż w roku ubiegłym i ponad 260 uczniów niż w roku 2019. To świadczy o tym, że zainteresowanie naszymi szkołami stale wrasta. To sukces kadry nauczycieli, pedagogów i dyrektorów. Jednym z czynników wpływających na to są wysokie kwalifikacje naszych nauczycieli. Na 379 nauczycieli 84% stanowią nauczyciele mianowani i dyplomowani. To 2% więcej niż współczynnik dla kraju. Co roku nauczyciele się dokształcają, zdobywają kolejne stopnie awansu zawodowego. Takich nauczycieli od 2018 roku jest 77. To świadczy o zaangażowaniu we własny rozwój. W ubiegłym roku PODNiDM zrealizował 172 formy doskonalenia z udziałem prawie 1700 nauczycieli – mówił starosta.

  Na nagrody, wręczone podczas dzisiejszej uroczystości przez starostę Krzysztofa Haburę oraz wicestarostę Gabrielę Wennę-Błażyńską, powiat przeznaczył 43.500 zł. Poniżej lista docenionych dyrektorów i nauczycieli.

  Dyrektorzy szkół i placówek:

  • Żwańska Barbara, I Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach
  • Zajda Krzysztof, II Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach
  • Szałecki Paweł, Zespół Szkół Nr 1 w Pabianicach
  • Matusiak Eliza, Zespół Szkół Nr 2 w Pabianicach
  • Kulpińska-Górska Agnieszka, Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach
  • Kobojek Marzena, Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 w Konstantynowie Łódzkim
  • Biskupska Magdalena, Zespół Szkół Specjalnych Nr 5 w Pabianicach
  • Biegajło Małgorzata, Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach
  • Wielebski Mariusz, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pabianicach
  • Piechulska-Wołosz Monika, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Konstantynowie Łódzkim
  • Wójcik Grażyna, Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach

  Związki zawodowe:

  • Czyżewska Wacława, prezes Oddziału Międzygminnego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pabianicach

  Nauczyciele:

  • Włodarczyk Włodzimierz, I Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach
  • Samulkiewicz Paweł, II Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach
  • Stefaniak Dorota, Zespół Szkół Nr 1 w Pabianicach
  • Błoch Marta, Zespół Szkół Nr 2 w Pabianicach
  • Bartoszek Elżbieta, Zespół Szkół Nr 3 w Pabianicach
  • Kucner Krzysztof, Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 w Konstantynowie Łódzkim
  • Spławska Zofia, Zespół Szkół Specjalnych Nr 5 w Pabianicach
  • Madej Agnieszka, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pabianicach
  • Kaczyńska Emilia, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Konstantynowie Łódzkim
  • Szatkowski Łukasz, Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach

  I Liceum także postanowiło nagrodzić swoich nauczycieli i pracowników. Byli to: Andrzej Bartłomiejczyk, Elżbieta Bohaczewska, Beata Gorzelak, Janusz Gorzelak, Aleksandra Kaczmarek, ks. Przemysław Kansy, Tomasz Kozioł, Adrianna Krajewska, Maciej Krawczyk, Katarzyna Młynarczyk, Agnieszka Molenda, Magdalena Przygocka-Wypych, Ireneusz Polit, Wioletta Różycka-Śpionek, Sylwia Sujecka, Agnieszka Urlik.

  Po części oficjalnej goście wysłuchali koncertu przygotowanego przez uczniów i absolwentów I LO.

  foto: Sonia Kacała

  Udostępnij