• News will be here
 • W Biuletynie Informacji Publicznych pabianickiego ratusza widnieje interpelacja z 27 września w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla wszystkich podróżujących 1 listopada.

  Pismo do prezydenta złożył Koalicyjny Klub Radnych. Jak w nim czytamy, za darmową komunikacją miejską w tym dniu przemawia fakt, że Pabianice mogą stanąć w gigantycznym korku.

  „Jesteśmy w trakcie trwania największej inwestycji w historii naszego miasta na ul. Zamkowej. Dodatkowo prowadzona jest przebudowa drogi wojewódzkiej nr 485 prowadzącej na cmentarz na odcinku Zamkowa-Grobelna. Inwestycje te powodują, że mieszkańcy zmuszeni są mierzyć się na co dzień z utrudnieniami. W tym dniu, gdy wszyscy ruszymy na groby naszych bliskich, korki w mieście będą spotęgowane” – argumentują radni.

  Bezpłatna komunikacja w tym dniu mogłaby zachęcić pabianiczan do tego, aby przesiedli się z samochodów do autobusów, co zmniejszyłoby i tak duży ruch i korki w mieście.

  Czy tak będzie? Interpelacja czeka wciąż na odpowiedź prezydenta.

  Udostępnij

  2 komentarze

  1. Najpierw zrobili dzień pieszego pasażera 1 stycznia. Kuriozum na skalę światową, a teraz łaskawie chcą dać darmowo na jeden dzień 🙂 Czy to z oszczędności z 1 stycznia ?
   Jak ma się do tego program oszczędnościowy dla miasta, który Rąkowski dziś ogłaszał na konferencji 🙂
   To Panie Rąkowski jest Pan za rozdawaniem czegoś za darmo czy nie ? Bo jak rząd rozdaje to według Pana źle a jak Wy (czyli my podatnicy) macie dawać to dobrze 🙂 Logika Kalego 🙂

  2. W Bełchatowie komunikacja miejska jest od lat codziennie darmowa dla wszystki. A Pabianicach jest darmowy tylko jeden dzień.

  Możliwość komentowania została wyłączona.