• Dzisiaj (16 października) po południu do naszego miasta przyjechał wicepremier oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Przed jednostką OSP Pabianice, gdzie właśnie odbywa się spotkanie, zgromadziły się tłumy sympatyków i przeciwników polityka.

  Pobyt prezesa PiS w Pabianicach ochrania bardzo duża liczba policjantów. Na długo przed przybyciem Jarosława Kaczyńskiego do naszego miasta na ul. Jutrzkowickiej zaczęli pojawiać się liczni zwolennicy, jak i przeciwnicy polityka.

  W tłumie dostrzec można było liczne transparenty i plakaty. Nie brakowało okrzyków i skandowania różnych haseł.

  W środku przemówienia prezesa Kaczyńskiego słucha właśnie ponad 300 sympatyków i polityków prawicy.

  Przed spotkaniem z wicepremierem i prezesem PiS odbyła się konferencja prasowa powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej z udziałem posła Cezarego Grabarczyka i starosty Krzysztofa Habury.

  Jej tematem była petycja z podpisami zbieranymi w ostatnich dniach wśród mieszkańców w sprawie obniżenia cen energii poprzez zmniejszenie marż spółek energetycznych należących do skarbu państwa.

  Politycy pabianickiej PO chcieli przekazać petycję prezesowi osobiście, jednak nie było to możliwe. Dokument przyjęli przedstawiciele PiS, którzy obiecali przekazać go wicepremierowi.

  Udostępnij