• W ramach Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 14 października rozegrano derby Pabianic. Zmierzyły się w nich żeńskie sekcje PTC Pabianice oraz Swojaków. Zwycięstwo (3:1) odniosły dziewczyny z PTC.W pierwszym secie PTC przegrało 23:25. Lekki stres, pierwsze pabianickie derby i brak nominalnej rozgrywającej dały o sobie znać. W kolejnych setach PTC nie pozostawiło przeciwniczkom nadziei na wygraną i pewnie zwyciężyło trzy następne sety.

Zawodniczką zasługującą na wyróżnienie była Daria Kowalczyk. Wysoka, silna środkowa PTC, która zdecydowanie uprzykrzała grę na siatce przeciwniczkom.

PTC w składzie: Warmińska, Bieniaszczyk, Daroch, Kowalczyk, A.Rypalska, Rogala, Hauzer, Rzempowska, Malinowska, P. Rypalska, Janaszewska, Kaczmarkiewicz, Ochęcka, Stefaniak. Trener: Jakub Bohdanowicz.

W środę, 19 października, odbył się mecz męskiej sekcji PTC z drużyną Los Rayos. Spotkanie w pełni przebiegło po myśli drużyny z Pabianic, ponieważ panowie wygrali pewnie 3:0.

Skład PTC: Bohdanowicz, Stankiewicz, Bordowicz, Pyra, Strzelec, Hauzer, Daroch, Suliński, Urbankiewicz, Kopka, Kaźmierczak, Rogalski, Jeliński, Szymański. Trener: Artur Bistuła.

W piątek, 21 października, nie było już tak kolorowo. Nasi panowie podejmowali kolejnych przeciwników – drużynę Karbonit. Pierwszy set wygrali przeciwnicy. Było dużo emocji i zdenerwowania. Na szczęście PTC wróciło w drugim secie do gry i doprowadziło do remisu 1:1. Niestety, nerwy, które wkradły się, zabrały drużynie z Pabianic największe atuty, a i te dobre momenty były niewystarczające. Mimo chęci i woli walki męska sekcja PTC Pabianice musiała uznać wyższość przeciwników, tym samym przegrywając 1:3. Była to pierwsza ligowa porażka w barwach PTC.

Skład PTC: Bohdanowicz, Stankiewicz, Bordowicz, Pyra, Hauzer, Daroch, Suliński, Kopka, Kaźmierczak, Jeliński, Szymański. Trener: Artur Bistuła.