• Ogólnokrajowy objazd posła Krzysztofa Bosaka pod nazwą „Ofensywa Konfederacji” objął też Pabianice.

  We wtorek, 25 października, o godzinie 18.00 w Centrum Rampa rozpoczęło się otwarte spotkanie Konfederacji z udziałem posła na Sejm RP, wiceprezesa Ruchu Narodowego Krzysztofa Bosaka oraz skarbnika Ruchu Narodowego, lidera Konfederacji w województwie łódzkim mecenasa Marka Szewczyka.

  Przy pełnej sali (ponad 60 osób) spotkanie zostało otwarte przez lidera Konfederacji w Pabianicach Artura Komotra. Po nim głos zabrał mec. Marek Szewczyk, który mówił, jak wygląda sytuacja w polskim sądownictwie oraz co się dzieje z tzw. Krajowym Planem Odbudowy, wyjaśniając stanowisko Konfederacji w tych kwestiach.

  Kolejnym prelegentem był poseł Krzysztof Bosak przedstawiający dotychczasowe osiągnięcia Konfederacji oraz Ruchu Narodowego podczas bieżącej kadencji sejmowej. Poseł nakreślił też kolejne kroki dla ugrupowania ideowej prawicy i objaśnił, dlaczego formacja Konfederacji jest siłą, dzięki której „możemy zmienić Polskę na lepsze”.

  Po przemowach uczestnicy spotkania zadawali wiele pytań prelegentom, poruszając obszerne tematy, m.in. sytuacja z uchodźcami z Ukrainy, rola Polski w Unii Europejskiej, stosunki międzynarodowe pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, projekty ustaw dot. edukacji domowej oraz zmian w zarządzaniu kryzysowym przez państwo.

  Spotkanie w Pabianicach podsumował Artur Komoter, mówiąc: Jestem zachwycony mobilizacją pabianiczan i mieszkańców sąsiednich miast. Ustaliliśmy sobie cel przyciągnięcia 40 gości i przebiliśmy go. Widzimy, że zainteresowanie merytoryczną dyskusją na temat, w jakim kierunku Polska obecnie zmierza, a w jakim powinna zmierzać, rzeczywiście istnieje w naszym mieście. Było to pierwsze otwarte spotkanie z politykami Konfederacji w Pabianicach, które miałem zaszczyt zorganizować. Definitywnie nie będzie to ostatnie publiczne spotkanie ze strony pabianickiej Konfederacji. Wiemy, na czym stoimy i będziemy coraz ambitniej podchodzić do promowania przekazu Konfederacji w Pabianicach w sposób, który spodoba się mieszkańcom naszej małej ojczyzny.

  Udostępnij