• 25 października policjanci z pabianickiej komendy zorganizowali powiatowe eliminacje konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.

    W rywalizacji wzięło udział 9 drużyn klas II szkół podstawowych z Pabianic i powiatu pabianickiego. Każda drużyna (składająca się z chłopca i dziewczynki) musiała wspólnie rozwiązać test wiedzy o bezpieczeństwie, następnie już indywidualnie każdy z zawodników pokonywał tor sprawności fizycznej. Regulamin przewidywał pokonanie toru przeszkód w określony sposób, w jak najkrótszym czasie.

    Pabianickie eliminacje wygrała Szkoła Podstawowa im. Igora Sikiryckiego z Woli Zaradzyńskiej. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 im. Grzegorza Piramowicza w Pabianicach, natomiast III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Lotników Września 1939 w Dłutowie.

    Zwycięzcybędą reprezentować nasz powiat w gali finałowej. Eliminacje wojewódzkie „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa” odbędą się 25 listopada w Łodzi.

    Podczas powiatowych eliminacji uczniowie szkół rywalizowali także na najlepszą drużynę kibicującą. W tej konkurencji najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa z Pawlikowic.

    Udostępnij