• Przed nami 1 listopada i wyjazdy na groby bliskich. Przypominamy, gdzie szukać pomocy medycznej podczas zbliżającego się przedłużonego weekendu i dnia Wszystkich Świętych. We wtorek 1 listopada poradnie POZ będą zamknięte, ale – w razie zachorowania – zaopiekują się nami medycy z punktów nocnej pomocy i TPK.

  W razie nagłego zachorowania możesz skorzystać z kilku form pomocy:

  Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

  Podczas świąt (1 listopada ) oraz dni wolnych od pracy pomocy medycznej udzielają punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz przez całą dobę w weekendy i święta.

  W zależności od stanu zdrowia pacjenta, konsultacja może mieć formę:

  • wizyty stacjonarnej w gabinecie lekarza,
  • teleporady,
  • lub wizyty medyka w domu chorego.

  SPRAWDŹ: Adresy i dane kontaktowe do punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej: https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/aktualnosci/7777-nocna-i-swiateczna-opieka-zdrowotna-w-lodzkiem-od-1-pazdziernika-2017-r

  Teleplatforma Pierwszego Kontaktu (TPK)

  W nocy, w weekendy i święta, czyli poza godzinami pracy poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, możesz też skorzystać z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu. Wystarczy, że zadzwonisz pod bezpłatny numer 800 137 200 lub wypełnisz formularz online.

  Na platformie dyżuruje personel medyczny, w tym pielęgniarka / położna lub lekarz, który udziela telefonicznie profesjonalnych porad. Może również wystawić e-receptę lub e-zwolnienie, jeśli będzie to konieczne. Infolinia jest obsługiwana w jęz. polskim, ukraińskim i angielskim. Dla pacjentów niesłyszących jest specjalny wideoczat.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Teleplatforma Pierwszego Kontaktu. Pomoc medyczna przez telefon: https://www.gov.pl/web/zdrowie/tpk

  Szpitalne Oddziały Ratunkowe i izby przyjęć

  W razie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają izby przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe (SOR). Szpitalny oddział ratunkowy nie zastępuje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ani lekarza poradni specjalistycznej!

  SPRAWDŹ: Adresy i dane kontaktowe do SOR i izb przyjęć

  Izby przyjęć (IP) https://www.nfz-lodz.pl/attachments/article/1453/Izby%20przyj%C4%99%C4%87.pdf

  SOR  https://www.nfz-lodz.pl/attachments/article/1453/Szpitalne%20Oddzia%C5%82y%20Ratunkowe.pdf

  Ratownictwo medyczne

  W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia można skorzystać z pomocy zespołu ratownictwa medycznego, dzwoniąc pod numer 999 lub 112.

   

  Nocna pomoc stomatologiczna

  W razie nagłego bólu zęba zgłoś się do najbliższego punktu stomatologicznej pomocy doraźnej. Stomatolodzy pracują tu w dni powszednie od 19 do 7 rano, a w soboty, niedziele i święta przez całą dobę.

  • Centrum Stomatologii Duodent w Piotrkowie Trybunalskim,
   ul. Rwańska 5
   telefon do rejestracji 604 727 554
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnia ALEX-DENT w Łodzi,
   ul. Okrzei 40,
   telefon do rejestracji 42 640 77 10
  • Niepubliczny Stomatologiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Super-Dent w Łodzi,
   ul. Wodna 25/1BU,
   telefon do rejestracji 42 673 35 98

  Telefoniczna Informacja Pacjenta

  Do dyspozycji pacjentów non stop pozostają konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta. Pod numerem infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590 bezpłatnie i przez całą dobę można uzyskać wszelkie, niezbędne informacje na temat pomocy medycznej w czasie świąt. Konsultanci podpowiedzą również, gdzie jest najbliższy szpital, punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej lub dyżurująca apteka.

  Udostępnij