• Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zarekwirowała 29 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Kontrabandę znaleziono w samochodzie i na posesji w powiecie pabianickim.

  W trakcie działań w powiecie pabianickim funkcjonariusze zatrzymali do kontroli elektryczne audi prowadzone przez 31-latka. Kierowca auta był wcześniej notowany za obrót nielegalnymi wyrobami akcyzowymi. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli 1000 paczek papierosów bez akcyzy i gotówkę. Zauważyli też ślady wskazujące na używanie przez mężczyznę środków odurzających oraz zwrócili uwagę na jego dziwne zachowanie.

  Kierowca został zatrzymany i poddany badaniom lekarskim na obecność w organizmie narkotyków i alkoholu. Dalsze postępowanie związane z podejrzeniem prowadzenia pojazdu po zażyciu środków odurzających prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach  mówi st. asp. Beata Bińczyk, officer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

  Funkcjonariusze służby celno-skarbowej postanowili przeszukać również posesję, z której wyjechał zatrzymany samochód. Na jej terenie zabezpieczyli 9 tys. szt. nielegalnych papierosów w paczkach po 200 sztuk bez polskich znaków akcyzy.

  W trakcie kontroli w powiecie pabianickim łódzka KAS zabezpieczyła 29 tys. szt. nielegalnych papierosów o wartości rynkowej 21.373 zł.

  Kierowca auta i właścicielka posesji odpowiedzą za popełnienie przestępstwa i wykroczenia skarbowego. Grozi im wysoka grzywna.

  Udostępnij