• News will be here
 • Często mówimy o tym, że muzyka, niezależnie od gatunku, powinna łagodzić obyczaje. Może również być sposobem na… pomaganie. Udowadniają to artyści różnych nurtów muzycznych, w tym rapu, działający również w Pabianicach.

  Jednym z wydarzeń, które stanowi żywy tego przykład, jest inicjatywa Rap Lokal – akcja charytatywna, której celem jest zbiórka środków na leczenie sparaliżowanego Łukasza Millera (na zdjęciu), byłego szczypiornisty drużyny Pabiks.

  W tym roku wydarzeniu, które odbędzie się 12 listopada, przyświeca hasło CEL, a szczególnym zamysłem jest tym razem zebranie pieniędzy na samochód dla Łukasza (https://zrzutka.pl/dd6adj?fbclid=IwAR2tnlb4FfYhXvcpV5m7RDiDI1d8wCQylTII4fx-55kUrsT3Lou10vh681M).

  Pierwsze spotkanie dotyczące tegorocznej edycji odbyło się 31 października w Klubie Bilardowym Mariańska. Prowadzili je członkowie inicjatywy Rap Lokal: „Este”, „Kruk” oraz „Wuwunio”. Było ono okazją do przedstawienia celu, jaki postawili sobie tym razem organizatorzy akcji.

  Aby zebrać potrzebne środki, organizowane będą rozmaite licytacje. Wśród przedmiotów, które będzie można nabyć, znajdzie się m.in. portret rapera O.S.T.R. autorstwa Adama Wirskiego „Kruka”. Spośród licytowanych fantów również miłośnicy sportu będą mogli znaleźć coś dla siebie – kolejnym z przedmiotów możliwych do „zgarnięcia” będzie koszulka z autografami reprezentacji Polski w piłce ręcznej.

  Oprócz licytacji, jedną z atrakcji tegorocznego Rap Lokalu będzie również gra „Koło Fortuny” zorganizowana na terenie CH Tkalnia (w godzinach 12.00 – 18.00), a od 9.00 do 16.00 w Hali Powiatowej będzie rozgrywany turniej piłki ręcznej. Wezmą w nim udział drużyny z Pabianic, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Baranowa. Odbędą się również występy ok. 30 lokalnych artystów, a gwiazdą wieczoru będzie raper „Wuwunio”. Jak stwierdzili sami muzycy… ich piosenki z nurtu rapu to nie tylko „gadanie” – muszą one posiadać przekaz i cel. W tym przypadku jest on szczytny!

  Zorganizowana została również zbiórka internetowa funduszy na leczenie Łukasza. 31 października na koncie było 6000 zł. Docelowo zebrane musi być więcej, czyli 150.000 zł.

  Już teraz można nabywać wejściówki na imprezy towarzyszące akcji charytatywnej. Dostępne są one na portalu Allegro. Chętni pabianiczanie powinni jednak się pospieszyć, ponieważ ich liczba jest ograniczona.

  Serdecznie zachęcamy do udziału w organizowanych imprezach i licytacjach wspierających akcję, bo… warto pomagać!

  Udostępnij