• Jesień to czas zbioru owoców i warzyw, to piękno ciepłych kolorów przemieszanych między sobą. Przykładem tego jest dynia. Bardzo zdrowe warzywo, a jednocześnie przyciągające wzrok swoim pomarańczowym kolorem.

  Dlatego też w Przedszkolu Miejskim nr 15 w październiku został ogłoszony konkurs plastyczno-techniczny na „Najciekawszą dynię”. Adresatami jego były dzieci wraz z rodzicami, których zadaniem było wykazanie się pomysłowością i kreatywnością.

  Dynie zamieniły się więc w: koty, czarownice, sowy, nietoperze, piratów, zwierzęta z wiejskiej zagrody itp. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Dlatego też uznało, iż wszyscy uczestnicy wyczarowali piękne rzeczy i otrzymają dyplomy oraz nagrody w postaci książek.

  Wszystkie dynie przez wiele dni października stanowiły ozdobę wejścia do przedszkola.

  Zakończeniem dyniowych zmagań był bieg terenowy na Lewitynie pod hasłem „Święto dyni”. 28 października wzięli w nim udział rodzice z dziećmi z grupy Frenetek. Zadaniem uczestników było wykonanie zadań ukrytych w kopertach na VI punktach znajdujących się na trasie biegu.

  Na koniec była degustacja pysznej zupy dyniowej i wspólne ognisko.

  Brawo przedszkolaki!

  Udostępnij