• Pabianiccy policjanci zatrzymali 28-letniego pabianiczanina podejrzanego o zniszczenie nissana. Mężczyzna wybił kamieniem przednią szybę pojazdu. Zaraz po zdarzeniu uchwyciła go kamera monitoringu. Dzięki publikacji wizerunku sprawca został ustalony i zatrzymany.

    Zdarzenie miało swój początek w pierwszych dniach października w godzinach dopołudniowych. Na jednej z pabianickich ulic zaparkowany był nissan qashqai. Kiedy właściciel wrócił do swojego pojazdu, samochód był już uszkodzony. Straty zostały oszacowane na ponad 1000 złotych. O sprawie zostali powiadomieni stróże prawa.

    – Na podstawie zabezpieczonego monitoringu policjanci uzyskali wizerunek sprawcy. Za zgodą prokuratora zdjęcie ukazało się na stronie internetowej pabianickiej komendy, a tym samym w środkach masowego przekazu. Mężczyzna został rozpoznany – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. – Gdy policjanci zjawili się w jego miejscu pracy, 28-latek był bardzo zaskoczony. Okazało się także, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za między innymi rozbój.

    Za popełnione wcześniej przestępstwo mężczyzna spędzi za kratami aresztu ponad 2 lata. Pabianiczanin usłyszał także zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

    Udostępnij