• „Krasnoludki” i „Biedronki” z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Pabianicach przystąpiły do programu edukacyjno-wychowawczego „Zdrowe dziecko – zdrowy dorosły. Stop z otyłością i złymi nawykami żywieniowymi”.

    W poszukiwaniu przepisu na zdrowie przemierzyły najbliższą okolicę. Okazało się, że tuż pod bokiem przedszkola dzieci odnalazły prawdziwe zagłębie witamin, kolorów i pozytywnej energii.

    Na stoiskach pobliskiego ryneczku przedszkolaki zauważyły stosy piętrzących się kolorowych warzyw i owoców bogatych w cenne składniki pokarmowe. Dzieci zostały ciepło przyjęte przez handlarzy, którzy z wielką ochotą pokazywali swoje produkty, a niektórzy z nich podarowali im warzywa i owoce. Widocznie przebywanie wśród zdrowych przekąsek skutkuje pozytywną energią i empatią…

    – Wycieczka na targowisko z pewnością pomoże wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci, co jest jednym z celów programu – mówi wychowawczyni Dorota Koziara.

    Dodajmy, że patronat nad programem sprawuje starosta pabianicki, a realizatorami są  Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

    Udostępnij