• News will be here
 • 11 listopada za miedzą w Konstantynowie Łódzkim zapowiada się niezwykle interesująco.

  Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Konstantynowie Łódzkim uświetni prezentacja epokowego samochodu Ford-T combi z 1920 roku, pokaz sylwetek żołnierskich z okresu walk o niepodległość, koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego w Łodzi – Agnieszki Gabrysiak i Szymona Jędrucha oraz występ jednej z najlepszych orkiestr dętych w naszym województwie – Orkiestry Dętej ZHP-OSP Uniejów.

  Wydarzenie rozpocznie msza w intencji Ojczyzny w kościele Narodzenia NMP o godzinie 10.00, a po niej nastąpi uroczysty przemarsz pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie zostaną wręczone tytuły „Zasłużony dla Miasta Konstantynowa Łódzkiego”.

  – Tym razem na wniosek burmistrza Roberta Jakubowskiego otrzymają je Konstantynowski Klub Sportowy „Włókniarz” oraz Anna Dziedzic, wieloletnia kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Konstantynowie Łódzkim – informuje Małgorzata Firlej z referatu strategii, promocji i rozwoju miasta.

  Po okolicznościowych wystąpieniach włodarzy i zaproszonych gości delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem. 

  – Po części oficjalnej będą występy artystyczne. Będzie również można zrobić sobie zdjęcie w mundurze i z replikami broni oraz spróbować wojskowej grochówki z kuchni polowej – zachęca do udziału Małgorzata Firlej.

  Udostępnij