• W kursie języka polskiego zorganizowanym przez pabianickie PCK uczestniczy 20 Ukraińców.

  W sobotę, 5 listopada, odbyła się inauguracja kursu języka polskiego dla Ukraińców, którzy wyjechali ze swej ojczyzny, uciekając przed wojną, i zamieszkali w Pabianicach i powiecie pabianickim.

  – Idea kursu jest taka: poznanie przez nich w stopniu podstawowym języka polskiego, tak aby po znalezieniu przez nich pracy mogli się naszym językiem posługiwać – mówi prezes Andrzej Chałupka.

  W kursie, który potrwa do końca lutego, uczestniczy 20 osób. Prowadzi go Ukrainka od wielu lat zamieszkała w Polsce, posiadająca odpowiednie wykształcenie pedagogiczne w tym zakresie. Kursanci otrzymali książkę do nauki języka polskiego wraz z zeszytem ćwiczeń. Kurs oraz książki są bezpłatne.

  – Kurs zakończy się egzaminem, a kursanci otrzymają stosowne zaświadczenie o jego ukończeniu – dodał prezes.

  Organizatorem kursu jest Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach. Finansowe wsparcie zapewniło Biuro Zarządu Głównego PCK.

  Uwaga! W marcu ruszy kolejny kurs! Można już zgłaszać się do udziału w nim w siedzibie OR PCK Pabianice przy ulicy Moniuszki 16. Zgłoszenia – tylko osobiste – w każdy poniedziałek i piątek od 12.00 do 15.00, a w środy od 11.00 do 14.00. W inne dni biuro jest nieczynne.

  Udostępnij