• Sześciu zawodników ASW Nelson Pabianice wystartowało od 4 do 6 listopada w Janowie Lubelskim  w XI mistrzostwach Polski młodzików w zapasach w stylu klasycznym.

  Najlepiej spośród ekipy Nelsona zaprezentował się Tomasz Olejniczak, który w kategorii wagowej do 68 kg wywalczył brązowy medal. Wygrał pewnie w pierwszej walce z Sebastianem Muchą, zawodnikiem gospodarzy turnieju, przez położenie przeciwnika na plecy. W drugiej walce minimalnie przegrał 2:3 z Dawidem Torkowskim, z ZKS Granica Gdańsk, późniejszym finalistą tej kategorii wagowej. W grupie repasażowej Tomek zmierzył się z Jakubem Warchałem z ZUKS Siły Mysłowice, by po ciężkiej walce wygrać 3:2. W kolejnym starciu pabianiczanin zawalczył z Kacprem Fietzem z MGLKS Orlęta Trzciel, wygrywając pewnie na punkty 7:1. W walce o brąz Tomek zmierzył się z Mateuszem Kaszkurem, silnym rywalem z UKS ZST Lubsko.

  – W pierwszej rundzie przeciwnik wyraźnie narzucił swój styl walki i to on prowadził już 6-0. Jeszcze przed przerwą Tomek odrobił 4 punkty straty – mówi trener Mariusz Łechtański. – W drugiej dwuminutowej rundzie ruszył bardzo mocno w swojego przeciwnika, który nie wytrzymał naporu i z czasem słabł coraz bardziej, a Tomek nadrabiał straty i wyszedł na prowadzenie, by ostatecznie wygrać walkę 14-6, dodatkowo kładąc jeszcze na koniec swojego przeciwnika na plecy.

  Jest to pierwszy historyczny medal z zawodów zapaśniczych rangi MP wywalczony dla młodego klub z rocznym stażem. Pozostali zawodnicy Nelsona, mimo że nie wywalczyli medali, to zaprezentowali się z dobrej strony.

  W pierwszej rundzie swoje pojedynki przez położenie rywali na plecy wygrali: Mieszko Makowski (kat. 38 kg), Dominik Dróżdż (kat. 41 kg) oraz Bartosz Gołaszewski (do 75 kg). Po bardzo dobrej i wyrównanej walce swój pierwszy pojedynek przy remisie 10-10, niestety, kontrowersyjnie przegrał Milan Fuks w kat. do 62 kg. Dawid Hofman w kat. 57 kg przegrał obydwa pojedynki, ale zdobył cenne doświadczenie.

  W zawodach na trzech matach rywalizowało 209 najlepszych zawodników z całej Polski z 47 klubów. Ostatecznie z liczbą 14,5 pkt. ASW Nelson Pabianice zajął 20. miejsce.

  Udostępnij