• „Krasnoludki” i „Muchomorki” z Przedszkola Miejskiego nr 13, realizując program „Zdrowe dziecko – zdrowy dorosły. Stop z otyłością i złymi nawykami żywieniowymi”, chcą być sprawne i zdrowe. Postanowiły więc porozmawiać z doktor Dorotą Rynkiewicz o tym, co należy robić, aby być silnym i nie chorować.

    Takie spotkanie odbyło się 3 listopada. Wraz z panią doktor do przedszkola zawitał pluszowy piesek, który opowiedział dzieciom historię o kotku, który pewnego dnia zachorował. I tu zaczęła się opowieść o zdrowym odżywianiu, czyli jedzeniu owoców i warzyw oraz o wystrzeganiu się słodyczy, chipsów i innych, nie zawsze zdrowych potraw. Dzieci dowiedziały się też, że ważna jest higiena, czyli m.in. mycie zębów, tak aby bakterie nie miały do nich dostępu. Ale to jeszcze nie wszystko. Ruch, spacery także przyczyniają się do tego, aby być zdrowym.

    Dzieci tak zaangażowały się w spotkanie z panią doktor, że jeszcze przez dłuższy czas „zasypywały” ją pytaniami i swoją wiedzą na temat zdrowia. To był bardzo ciekawie i miło spędzony dzień.

    Udostępnij