• W sklepach Google Play i AppStore jest już dostępna do pobrania aplikacja myBus online, dzięki której dla dowolnego przystanku będzie można podejrzeć rzeczywiste godziny odjazdów autobusów MZK Pabianice. Ta sama aplikacja obsługuje także łódzką komunikację miejską.

    Rzeczywiste godziny odjazdu dla dowolnego przystanku można także podejrzeć bez -instalowania aplikacji – na portalu KomunikacjaPabianice.pl, dzięki funkcjonalności tzw. wirtualnej tablicy dostępnej na stronie głównej, jak i również w formie odnośnika przy rozkładach jazdy poszczególnych linii.

    Aplikacja mobilna dla pasażerów to jeden z elementów Inteligentnego Systemu Transportowego, realizowanego przez Miasto Pabianice w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” współfinansowanego z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 oraz ze środków budżetu państwa.

    MyBus, oprócz tradycyjnego rozkładu jazdy, czyli tzw. tabliczki przystankowej, potrafi wyświetlać najbliższe odjazdy w formie tzw. tablicy najbliższych odjazdów, na podstawie danych uzyskanych ze śledzenia pojazdów przez system GPS. Jest to wersja zwana on-line. Dzięki temu uzyskujemy znacznie dokładniejszą godzinę pojawienia się pojazdu na przystanku, uwzględniającą nieprzewidziane opóźnienia czy przyspieszenia kursów. Jest to obrazowanie aktualnego stanu komunikacji, a nie zaplanowanego w rozkładzie jazdy.

    Udostępnij