• Miłośnicy małego miasta nad Dobrzynką świętują swój jubileusz. Ich klub działa od roku.

  Przedstawiciele klubu „Podróż przez Pabianice” napisali do naszej redakcji taki oto list.

  Jak ten czas leci!

  Jeszcze nie tak dawno klub Podróż Przez Pabianice stanowił jedynie temat naszych rozważań i marzeń, a dziś mija dokładnie rok od jego założenia. Doskonale pamiętamy moment, w którym pełni pasji i determinacji konsultowaliśmy nasze pomysły w Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta. Wszystko po to, by 10 listopada 2021 roku zacząć pisać wspaniałą, nową historię .

  Za nami 36 różnych inicjatyw od symbolicznego zapalania znicza, poprzez zwiedzanie historycznych obiektów w naszym mieście i spotkania tematyczne, po tak ważne przedsięwzięcia jak współorganizowanie obchodów 80. rocznicy likwidacji getta w Pabianicach, organizację spaceru dla młodzieży szkolnej w ferie, współorganizację wraz z zespołem ds. promocji miasta Pabianice Turystycznie szlaku Śladami Pamięci czy też czynny udział w Dniach Pabianic.

  Było tego strasznie dużo, a my się dopiero rozkręcamy.

  W tym ważnym dla nas dniu chcemy serdecznie podziękować Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za nieocenione wsparcie w rozwoju klubu, wszystkim stowarzyszeniom, historykom i pasjonatom za wspólnie spędzony czas, przeplatające się inicjatywy i zaangażowanie. Dziękujemy każdemu kto był, jest i będzie sympatykiem naszych działań i oczywiście Wam, Klubowiczom, dzięki którym to wszystko jest możliwe. Jesteście NIESAMOWICI!

  Przemek i Tomek

  Udostępnij