• Wśród laureatów konkursu plastycznego dla osób niepełnosprawnych znaleźli się podopieczni pabianickiego Środowiskowego Domu Samopomocy.

    8 listopada w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w wojewódzkim etapie jubileuszowej XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych „Świat za sto lat”.

    Pabianicki ośrodek w tym konkursie reprezentowali: Tomasz Pawlicki, Dariusz, Piotr Stefaniak, Dominika, Ewa Sobiech, Beata Ludwisiak, Przemysław Szplit, Małgorzata Janiak, Agnieszka Kozłowska. Uczestnikom w tej uroczystości towarzyszyli dyrektor Anna Pierzchała-Gładysz oraz terapeuci Grażyna Zapędowska i Dariusz Goral.

    Z ogromną przyjemnością przekazujemy informację o sukcesach ŚDS-u. I miejsce w kategorii Malarstwo i Witraż za „Podróż R2-122″ zajął Dariusz, wyróżnienie w tej kategorii za pracę „Szachowa rozrywka” powędrowało do Dominiki. Przemysław Szplit za „Drzewo Mądrości” uzyskał II miejsce w kategorii Grafika i Rysunek. I miejsce w kategorii Tkanina i Aplikacja za „Ciszę” dostała Agnieszka Kozłowska. W kategorii Rzeźba kameralna i płaskorzeźba II miejsce zdobyła Małgorzata Janiak za pracę „Przywiązani do betonu”, a wyróżnienie – Przemysław Szplit za „Miasto – bieg życia”.

    Uczestnicy konkursu przygotowywali swoje prace w pracowni plastycznej pod kierunkiem Grażyny Zapędowskiej, pracowni krawieckiej pod kierunkiem Anny Hanćki, pracowni rękodzieła pod kierunkiem Ireny Chmielewskiej i pracowni technicznej pod kierunkiem Dariusza Gorala. Gratulujemy!

    Udostępnij