• Już 12 listopada w Pabianicach odbędzie się 10. finał akcji charytatywnej Rap Lokal. Jak przystało na okrągły jubileusz wydarzenie zaplanowano z wielkim rozmachem aż w trzech pabianickich lokalizacjach.


   Finał akcji rozpocznie się już o godzinie 9.00 w Hali Powiatowej przy ulicy św. Jana młodzieżowym turniejem piłki ręcznej o puchar PRL (Pabiks Rap Lokal), w którym udział wezmą 4 drużyny, w tym gospodarze. Zmagania młodych szczypiornistów to nie koniec sportowych emocji tego dnia. O godzinie 14.00 na parkiecie w meczu pokazowym zobaczymy pierwszą drużynę Pabiks Impact Pabianice, która podejmie legendy pabianickiej piłki ręcznej – Pabianice Masters Handball Team.


   
  W sobotę od południa Rap Lokal gra również w Centrum Handlowym Tkalnia.

   – Będzie można nas spotkać na scenie w pasażu handlowym od godziny 12.00. Przewidzieliśmy sporą dawkę muzyki na żywo, w tym warsztaty z produkcji muzycznej prowadzone przeze mnie oraz koncert instrumentalnego zespołu Dreamers z jego wokalistką Natalią Nowak – mówi jeden z organizatorów akcji Krzysiek Este Łyszkowski. – Aby dodatkowo zachęcić pabianiczan do wsparcia zbiórki, za wrzucenie swojej cegiełki do puszki będzie można zakręcić kołem fortuny i zgarnąć drobne upominki od Kina Helios.
   Tradycyjnym elementem każdego Rap Lokalu jest wieczorny koncert. W tym roku w kultowym klubie bilardowym Mariańska. Na scenie zobaczymy aż 30 lokalnych artystów oraz gwiazdę wieczoru rapera Wuwunio i ekipę Pal hajs tv. Podczas koncertu będzie można bliżej przyjrzeć się przedmiotom, które zostały przekazane na licytacje, jest to m.in. portert legendy polskiego rapu OSTR z jego własnoręczym podpisem namalowany przez „Kruka”.

   – Dodatkową atrakcją będzie obszerna wideorelacja z całego wydarzenia, którą nakręci i opublikuje na swoim kanale YouTube ekipa Pal TV. W tym roku cel jest ambitny, bo zbieramy 150 tysięcy otych na specjalistyczny samochód z rampą dla niepełnosprawnego Łukasza Millera – dodaje Este.


  Zapraszamy do uczestnictwa w tym szczytnym jubileuszowym wydarzeniu i wsparcia akcji. Dla osób, które nie mogą pojawić się 12 listopada w Pabianicach, uruchomiono również zbiórkę internetową na portalu zrzutka – pod linkiem: https://zrzutka.pl/dd6adj

  Udostępnij