• Na sobotę, 12 listopada, przypadł 10. finał akcji charytatywnej Rap Lokal. Wydarzenie odbywa się dzisiaj aż w trzech pabianickich lokalizacjach.

  Finał akcji rozpoczął się w hali powiatowej przy ulicy św. Jana młodzieżowym turniejem piłki ręcznej o puchar PRL (Pabiks Rap Lokal), w którym udział wzięły cztery drużyny – w tym oczywiście gospodarze. Turniej wygrała drużyna MKS Piotrkowianin Piotrków, II miejsce zajął pabianicki PABIKS (na zdjęciu), III m. – Aries Baranów, a IV m. – Łódzka Akademia Piłki Ręcznej. Oprócz pucharów i nagród dla najlepszych drużyn wyróżniono trzech najlepszych piłkarzy turnieju. Najlepszym strzelcem okazał się Dawid Wojnowski z MKS Piotrkowianin Piotrków (29 bramek), najlepszym bramkarzem uznano Marcela Grzembę z Ariesa Baranów, a MVP turnieju został Dominik Czarnecki z PABIKS-u Pabianice.

  O godzinie 15.00 rozpoczął się pokazowy mecz pomiędzy pierwszą drużyną Pabiks Impact Pabianice a legendą pabianickiej piłki ręcznej – Pabianice Masters Handball Team.

  W sobotę od południa Rap Lokal grał również w Centrum Handlowym Tkalnia. Nie zabrakło muzyki na żywo, były warsztaty z produkcji muzycznej prowadzone przez Krzyśka Este Łyszkowskiego oraz koncert instrumentalny zespołu Dreamers z jego wokalistką Natalią Nowak. Pabianiczanie mogli zakręcić kołem fortuny i zgarnąć upominki od Kina Helios.

  Tradycyjnym elementem każdego Rap Lokalu jest jednak wieczorny koncert. W tym roku w kultowym klubie bilardowym Mariańska. Na scenie pojawi się aż 30 lokalnych artystów oraz gwiazda wieczoru raper Wuwunio i ekipa Pal hajs tv. Podczas koncertu będzie można bliżej przyjrzeć się przedmiotom, które zostały przekazane na licytacje, jest to m.in. portret legendy polskiego rapu OSTR z jego własnoręcznym podpisem namalowany przez „Kruka”.

  W tym roku wydarzeniu przyświeca hasło CEL, a szczególnym zamysłem jest tym razem zebranie pieniędzy na samochód dla Łukasza Millera, byłego piłkarza ręcznego pabianickiego klubu Pabiks, który w 2015 roku uległ wypadkowi i trafił na wózek inwalidzki z paraliżem czterokończynowym – https://zrzutka.pl/dd6adj

  Udostępnij